SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kurul, yaptığı açıklamda Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Orduspor’da kiralık olarak forma giyen Culio’yu ‘ayartmadığını’ ve oluşan durumda herhangi bir cezai yaptırımın söz konusu olmadığını belirtti.

Etik Kurulu, Mersin İdman Yurdu’ndan forma giyen Emmanuel Culio için ise “fairplay”, “sportmenlik” ve “bağlılık” kavramları ile bağdaşmayan bir davranış sergilemesinden dolayı Arjantinli futbolcuya ‘uyarma’ yaptırımı uyguladı.

Yapılan açıklamada:

“Etik davranış ilkesi ihlali iddiasıyla Kurulumuza sevk edilen Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio ve Galatasaray A.Ş. Teknik sorumlusu Fatih Terim ile ilgili olarak Kurulumuz:

Galatasaray A.Ş. teknik sorumlusu Fatih Terim hakkında, Etik Kurulu Talimatı çerçevesinde YAPTIRIM UYGULANMASINA YER OLMADIĞINA,

Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio’nun Etik Kurulu Talimatı’nın 10. maddesinde yazılı olan “fairplay”, “sportmenlik” ve “bağlılık” kavramları ile bağdaşmayan bir davranış sergilediği kanısına ulaşmış ve Etik Kurulu Talimatı’nın 22. maddesinin 1. ve 2. fıkraları uyarınca, futbolcuya ölçülü ve orantılı olan UYARMA yaptırımının uygulanmasına oybirliği ile karar vermiştir.” ifadeleri kullanıldı.