SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’in yıldız ismi Bastian Schweinsteiger, Bavyera kulübü ile olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından takımdan ayrılabileceğini ima etti.

Kulübün alt yapısından yetişen ve kariyerinin tamamını Bayern Münih’te geçiren Schweinsteiger, kariyerine nerede son vereceğinin henüz belli olmadığını ifade etti.

Şu an devam eden kontratı ve geleceği hakkında Bild’e bir takım açıklamalarda bulunan Schweinsteiger, “Bayern Münih ile olan sözleşmem Haziran 2013’ya kadar devam ediyor. Bu kontratı imzalamaktaki amacım, kontratta yer alan süreyi Bayern’de tamamlamaktı. Nitekim şimdi de 2016’ya kadar Bayern’de top koşturmayı planlıyorum. Fakat bu sürenin dolmasının ardından olası bütün senaryoları değerlendirebilirim. Sonuçta futbolda her şey olabilir.” diyerek gelecek için açık kapı bıraktı.

1998’de Bayern Münih’in alt yapısına katılan Schweinsteiger, 2002 senesinde henüz as takımla çıktığı ikinci antrenmanın ardından Bayern Münih formasıyla sahaya çıktı. Kariyerinin başında sol bekte kendine şans bulan Schweinsteiger, çok yönlülüğü sayesinde hem Alman Milli Takımı’nın hem de Bayern Münih’in değişilmezlerinden biri haline geldi.

Bu özelliği sayesinde geçtiğimiz yıllarda Manchester United, Inter ve Real Madrid’in transfer etmek istediği Schweinsteiger, geçmşte kendisine yapılan bütün teklifleri reddetti. Schwiensteiger, Bayern Münih forması ile 5 Bundesliga şampiyonluğu yaşadı.