SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BATE Borisov: 3 Bayern Münih: 1

21 Aralık 2012

Kura öncesi “Bu takımlar arasında kimi istersiniz?” diye sorulsaydı Fenerbahçe'nin kötülüğünü isteyenler dışında herkes BATE Borisov'u isterdi. Beyaz Rus temsilcisi en cazip rakip. Ama futbolun gerçeklerini bir kenara bırakıp, turu şimdiden geçmiş gibi görmek daha önceki örneklerde olduğu gibi başa bela olabilir. BATE'nin geldiği yer Avrupa'nın 1 numaralı kulüp organizasyonu.

Futbol sahada oynanır. Sarı-lacivertliler hem kadro yapısı hem kadro değeri olarak rakibinin çok üzerinde. Ama iki maç üzerinden eleminasyon sistemli karşılaşmalar her türlü sürprize açıktır. Beyaz Rusya'daki mücadelede aşırı soğuk ve buzla kaplı zemin Fenerbahçe'nin rakip kadar savaşacağı diğer zorlayacı faktörler olacak. Rakibin savunması çok güçlü ve doğal olarak disiplinli bir takım. Beyaz Rus Ligi'nin bitmiş olması sarı-lacivertliler açısından avantaj oluşturacak bir durum.

Rakipte Alexander Hleb gibi çok önemli ve milli takım tecrübesi bulunan futbolcular bulunuyor. Takımın gol silahı Renan Bressan'ın ayrılacak olması büyük şans. Fenerbahçe çok yakın zamanda acı bir Spartak Moskova tecrübesi yaşadı. BATE tabiki bir Spartak değil ama yakın bir ekolden. Sarı-lacivertliler bu karşılaşmadan önemli dersler çıkarmış olmalılar. Çünkü Şampiyonlar Ligi'ne girememe onlara maddi manevi çok önemli kayıplar yaşattı. Ancak son M.Gladbach ile oynanan prestij maçını bir kenara koyarsak Fenerbahçe'nin grup maçlarındaki performansı çok etkileyici ve turu geçme açısından umut verici…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek