SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin 17. haftasında İnönü’de Kayserispor ile karşılaşan Beşiktaş’ta 3-1’lik galibiyet sonrası teknik direktör Samet Aybaba, 90 dakikayı ve ligin ilk yarısını değerlendirdi… Öte yandan Ziegler ile ilgili sorulan soru üzerine, sol bek alacaklarını ancak bu oyuncunun yurtiçinden olacağını belirtti…

Samet Aybaba yaptığı açıklamada; “Oyuna inanılmazkötü başladık.. Sahanın her alanında rakibe pas yapmaya izin verdik.. McGregor çok önemli kurtarışlar yaptı.. Hamle yapmam gerekiyordu ve yaptım.. Ersanı çıkardım.. Savunmamız dağınıktı… İkinci hamleyi yapamıyorduk.. Veli’yi oyuna aldık ve Veli’nin müthiş pasıyla golü attık… Bizim için çok iyi bitti diyebiliriz… Biz çok çalıştık.. Oyuncularımızı çok iyi motive ettik.. Aile ortamı oluşturmaya çalıştık ve bunu başardık.. Elimizdeki oyuncularla en üst düzey verimi almaya çalıştık ve başardık… Bir sürü söylentiler oldu.. Bir sürü önyargılamalar oldu.. Ama öyle olmadığını gösterdik… Çok çalışıyoruz.. Bize destek veren tararaftarımıza çok teşekkür ediyorum..

Eskişehir maçında çok büyük hayal kırıklığı yaşadım… 8 puanımız daha olabilirdi… Takımın uyumunu bozmak istemiyoruz.. Üst düzey oyuncu astronomik rakamlarla alınıyor.. Bu da takımın dengelerini bozuyor.. Sol bek bakıyoruz.. Yurtiçinden bakıyoruz bu oyuncuyu… Hep içimizden gizli gizli şampiyonluk hedefimiz var.. Buna maç maç bakıyoruz.. İkinci yarıda aynı şekilde devam edeceğiz…” dedi..