SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aynı grupta mücadele ettiği Manchester United ile statü gereği 2. turda karşılaşamayan G.Saray, muhtemel 7 rakip arasında sadece tüm dünya gibi İspanyol devinden çekiniyor…

Tam 11 yıl sonra Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura yükselen G.Saray, bugün yapılacak kura çekimini heyecanla bekliyor. Dev arenada adını son 16 takım arasına yazdırmayı başaran sarı-kırmızılılar bugün İsviçre'nin Nyon kentindeki kura çekiminde rakibini beklemeye başladı. 2. torbada yer alacak olan sarı-kırmızılıları birbirinden zorlu 7 takım bekliyor. H Grubu'nda birlikte mücadele ettiği Manchester United ile eşleşme ihtimali bulunmayan G.Saray da tüm dünya gibi tek bir takımdan çekiniyor: Barcelona.

İLK MAÇLAR ŞUBATTA

Kurada rakip ayırt etmeyen G.Saray sadece dünyanın gelmiş geçmiş en iyi takımı olarak gösterilen Barça ile 2. turda karşılaşmak istemiyor. Sarı-kırmızılılar geriye kalan Juventus, B.Münih, B.Dortmund, Malaga, PSG ve Schalke'den ise çekinmiyor. TSİ 12.30'da başlayacak kura çekimi NTV Spor'dan yayınlanacak. 2. tur ilk maçları 12-13 ya da 19-20 Şubat'ta oynanacak. Rövanş tarihleri ise 5-6 ya da 12-13 Mart'ta…

HERKES G.SARAY’I İSTİYOR

Sarı-kırmızılıların gönlünden Schalke ya da Malaga geçiyor ancak 7 muhtemel rakibi de kurada ‘Galatasaray' diyor.

Tıpkı G.Saray gibi rakipleri de kura çekiminden bir gün önce eşleşebileceği takımları değerlendiriyor. Ancak G.Saray'ın Avrupa sahnesinden bir süre uzak kalması rakiplerinin gözündeki yerini çok farklılaştırmışa benziyor. Çünkü 7 muhtemel rakibi de G.Saray ile eşleşmek istiyor. İspanya'da yayın yapan El Mundo Deportivo Gazetesi'nin anketine katılan İspanyol taraftarlar “Eşleşmek istediğiniz takım” sorusuna “G.Saray'' yanıtını verdi. Fransa'da ise G.Saray ve Celtic'in oranı yüzde 43'ü buldu.

SCHALKE YA DA MALAGA! 

G.Saray’ın rüyalarını süsleyen iki takım var… Bunlardan birisi büyük bir düşüş yaşayan Alman ekibi Schalke! Kadrosunda önemli isimler barındırmasına karşın iyi bir futbol ortaya koyamayan ve istikrarsız sonuçlar alan Panzerler listenin ilk sırasında yer alıyor. Almanya'da yaşayan gurbetçilerimizin de vereceği destek düşünülürse Schalke iyi bir tercih olabilir. G.Saray camiası ve taraftarların diğer gönlünden geçen takım ise İspanyol ekibi Malaga… Fazla bir Avrupa deneyimi olmayan ve yeni yapılanan Malaga da tam G.Saray'ın dişini göre bir rakip.

YÜZDE 20 BARCELONA

Statü gereği Celtic, Real Madrid ve Valencia ile eşleşemeyen Katalan devini aralarında G.Saray'ın da yer aldığı 5 takım bekliyor. Yani şansımız yüzde 20!

G.Saray’ı Şampiyonlar Ligi'nde birbirinden zorlu takımlar beklerken, korkulanın başımıza gelme ihtimali yüzde 20! Kimden mi bahsediyoruz. Tabii ki Barcelona'dan. Dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen ve rakiplerini adeta darmadağın eden Katalanlar, aynı grupta mücadele ettiği Celtic ile eşleşemiyor. Statü gereği 2. torbada yer alan diğer İspanyollar Real Madrid ve Valencia ile de eşleşemeyen Barcelona'nın önünde 5 takım kalıyor. Bu muhtemel 5 takımdan birisi de G.Saray. Yani sarı-kırmızılıların uzak durmaya çalıştığı Barcelona ile eşleşme şansı yüzde 20!

Bahadır Çokişler

Yayınlanma Tarihi:07:15,