SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Theo Walcott’un devre arası transfer döneminde takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Bu sezonki performansıyla takımın önemli kozlarından birisi olan Walcott’un, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini yenilemek için haftalık 120 bin avroluk bir ücret istediği konuşuluyordu.

Basın mensuplarına konuşan Wenger, “Theo’yu Ocak ayında satmak gibi bir düşüncemiz yok. Geçtiğimiz günkü imzaların ardından onunla da anlaşacağımıza inanıyorum. O takımına bağlı bir oyuncu ve onu kaybetmek istemem.” ifadelerini kullandı.

Wenger, Walcott’un istediği konuşulan ücretin oyuncunun gelişimini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruya, “Futbolda böyle bir şeyi asla görmedim. Finansal kısıtlamalarla kendinizi geliştiremezsiniz. Önemli olan, oyuncunun ücretini ödeyebilip ödeyemediğiniz ve bu miktarın kulüp bütçesine uygun olup olmadığıdır. Hayatım boyunca futbolculara büyük paralar kazandırmak için savaştım. Bunu başardığım her an da çok mutlu oldum. Ancak dediğim gibi, oyuncunun olduğu gibi, kulübün de çıkarlarını gözetmek zorundayız.” şeklinde yanıt verdi.

goal.com