SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona, Tito’nun ameliyatının başarılı geçtiğini ve tedavi sürecinin ne kadar süreceğini önümüzdeki günlerde yapılacak bir kontrolde ortaya çıkacağını bildirdi.

Tito Vilanova, geçtiğimiz sene kasım ayında kulak altı bezlerindeki tümörü aldırsa da Vilanova’nın geçen gün yine aynı sebepten ameliyat olacağı açıklanmıştı. Bugün ameliyat masasına yatan Tito’nun durumu hakkında Barcelona bir açıklama yayınladı ve herşeyin planlandığı gibi gittiğini açıkladı.

Barcelona kulübünün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada “Tito Vilanova’nın geçirdiği operasyon, planlanan şekilde gerçekleşmiştir. Tito’nun tedavisindeki klinik süreci, tedavi sürecinin ne kadar olacağını belirleyecektir. Hastanın istediği üzere, kişilik hakları ve özel hayatına özen göstermenizi rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca açıklamadaki “Şunu da hatırlatıyoruz ki Tito Vilanova’nın yokluğunda, Jordi Roura takımın idaresini eline alacaktır.” ifadesi ile takımın başına Pep Guardiola’nın getirileceği iddialarına yanıt verildi

Barcelona, Roura ile ilk maçına cumartesi günü Valladolid’e karşı çıkacak.