SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin çalışkan savunma oyuncusu Hasan Ali Kaldırım BATE Borisov’a göre daha kaliteli bir ekip olduklarını ve tura yakın tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Avrupa Ligi’ndeki rakiplerini değerlendiren Hasan Ali, “İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Tüm Fenerbahçelilere hayırlı olsun. Onları yakından çok iyi tanımıyoruz. Hocalarımız artık bugünden sonra BATE’yi daha iyi analiz edecek. Biz de onların yaptığı çalışmalar ve analizler doğrultusunda rakibimizin iyi ve kötü yönlerine çalışacağız.” diye konuştu.

Belarus Ligi’nin henüz başlamamış olmasının kendilerine avantaj yaratacağını da sözlerine ekleyen başarılı oyuncu, “Onların ligi daha başlamamış. Mart ayında başlayacağını duydum. Biz ise üç kulvarda da yolumuza devam ediyoruz. Bizim kondisyonumuz onlara göre daha yüksek olacak. Tabii bu maçlarda hava şartları da etkili olabilir. Ama ben üst tura çıkacağımızı düşünüyorum. Diğer eşleşmeden de Napoli’nin gelmesi sürpriz olmaz. En güçlü onlar. İlk maçı deplasmanda oynayacağımız için bu avantajı değerlendireceiz. Favoriyiz demiyorum, BATE’ye saygımız var ama biz Fenerbahçe’yiz orada gol yemezsek turu burada alacağımızı tahmin ediyorum.” dedi.

Son olarak BATE Borisov’un Devler Ligi’nde Bayern Münih’i yendiğini ve Belarus ekibinin asla küçumsenmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Hasan Ali açıklamasını noktaladı.