SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta koç Erman Kunter, 74-67 kaybedilen Anadolu Efes karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kunter’in açıklamaları şu şekilde;

”Üçüncü periyoda çok kötü başladık. Bu anahtar faktör oldu. Soyunma odasında da halbuki bunu konuşmuştuk.

Birinci devre dört top kaybı, ikinci devre 11 top kaybı yaptık. Oyundan çok çabuk düşüyoruz, çok çabuk demoralize oluyoruz. Hücumda sıkıntı yaşadık ve çabuk dağıldık. Yedi sayıdan geri gelip dört sayı öne geçmiştik oysa.

Ewing’in oyun kurucu pozisyonunda oynadığı bölümde farkı kapattık. Damir ve Cevher dört numara pozisyonunda çok sıkıntı çekti. Damir – Cevher ikilisinin dış şutlarda etkili olacaklarını düşündük. Bu yüzden ikisini tercih ettim, belki de riski alıp Vidmar ile devam etmeliydik.

Kazanmamız gereken bir maçtı, kazansaydık üst gruba tutunurduk şimdi ise o bölgeden koptuk. İstenilen sertlikte değiliz. Topu istediğimiz düzende döndüremiyoruz.

Dün Barış Hersek’e serum verdiler. Gribal enfeksiyon geçiriyor, ciddi anlamda hasta. Bugün sağlıklı olsaydı oynayacaktı. Muratcan’ı da başta denedim, çok fazla ağrısı yoktu ama doktorlar ‘bir daha sakatlanırsa bir ay oynayamaz’ dediği için fazla şans vermedim. Tutku için de doktorlar 5-6 Ocak’tan önce antrenmanlara başlayamaz dedi. Onun da idman programı tamamen değişti.

Top 16’yı bu elimizdeki takımla oynayacağız. Durum öyle gözüküyor, yeni oyuncu kadroya katmayı düşünmüyorum.”