SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım'ın sözlerinin yakışıksız olduğunu söyleyen Ünal Aysal, “Hep aynı cümleler… Her mağlubiyet sonrası bu senaryo ve taktikler tekrarlanıyor. Mesnetsiz, sorumsuz ve çaresiz ifadeler” dedi.

İsviçre'nin Cenevre şehrinde bulunan ve şampiyonlar ligi son 16 kuraları nedeniyle Nyon'a geçecek olan Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin yıllardır sürdürdüğü politikayı tekrar devreye soktuğunu ifade etti.

Hürriyet'e konuşan Başkan Ünal Aysal, Aziz Yıldırım'ın ismini vermeyerek, “Fenerbahçe geçtiğimiz senelerde olduğu gibi gündemi saptırmak için her mağlubiyet sonrası tekrarladığı senaryoyu yine sahneye koyuyor. Hep aynı cümleler ve taktikler. Bu işten sıkıldık, cevap vermeyi dahi uygun görmedik. Ve G.Saray Kulübü olarak da herhangi  bir açıklamada bulunmayacağız” dedi.

TAHRİK AMAÇLI VE ÇARESİZ

Aysal, Yıldırım'ın açıklamalarını, kısaca değerlendirmek istediğini de belirtip, “Tahrik amaçlı, mesnetsiz, sorumsuz, yakışıksız ve çaresiz ifadeler. Bizim tarafımızdan bir cevap gerektirmiyor” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın daha önceki Yüksek Divan Kurulu toplantısında G.Saray'ı hedef alan sözlerine sarı kırmızılı kulüp resmi sitesinden sert bir  bildiri yayınlayarak yanıt vermişti.

ÖZELLİKLE İSİM VERMEDİM

29 Temmuz 2012'deki açıklamada, “Bundan sonra kontrolünü yitirmiş bu zatı muhatap almayacağız” denilmişti. Ünal Aysal'ın bu açıklamadaki ifadeler nedeniyle dünkü yanıtında Aziz Yıldırım'ın ismini özellikle vermediği öğrenildi. Galatasaraylı hiçbir yönetici de Aziz Yıldırım'a karşılık vermedi.

AZİZ YILDIRIM NELER DEMİŞTİ?

1-G.Saray bizi 6-0 yenmeden psikolojik üstünlük sona ermez 2-Türkiye'de teşvik primi almayan tek kulüp Fenerbahçe 3-Derbinin hakemini G.Saray tayin etti iddiaları çıktı ama yanıt vermediler 4-Kadıköy'e tek bir G.Saraylı giremeyecek 5-Mayıs'taki maçla birlikte G.Saray'a karşı 10 yıllık bir seri başlayacak.

AVNİ AKER ‘FATİH’İ / TIKLAYIN