SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’ın asbaşkanı Adriano Galliani, Pato için ismini henüz veremeyeceği bir kulüpten resmi bir teklifin geldiğini açıkladı.

Genç golcünün takımdaki geleceği bir süredir tartışma konusu haline gelmişti. Galliani, ismini henüz söyleyemeyeceği bir kulübün Pato için resmi bir teklifte bulunduğunu onayladı. İsimsiz kulübün Corinthias olduğu düşünülüyor.

Milan Channel’a konuşan Galliani, “Pato için resmi bir teklif var. Savunmada ve orta sahada transfer yapmayacağız, forvette de Robinho ve Pato ikilisini aynı anda kaybetmediğimiz sürece bir transfere ihtiyacımız yok. Bir takımda beş tane forvet olması gerektiğine inanıyoruz, eğer iki yeni isim aramıza katılırsa bu sefer M’Baye Niang için takımda yerimiz kalmaz.” ifadelerini kullandı.

Robinho’yu kulüpte tutmak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirten İtalyan yönetici, Brezilyalının kulüpte mutlu olduğunu, ancak eşi ve çocuklarının Brezilya’yı çok özlediklerini ve İtalya’dan ayrılmak istediklerini söyledi.

Robinho’nun takımda kalması için mücadele ettiğini dile getiren Galliani, “Robinho’yu takımda tutmak için elimen geleni yapıyorum. Ama eşi ve çocukları Santos sahillerini özlüyorlar. Umarım onu burada kalmaya ikna edebilirim, fakat Milan’dan ayrılmak ve Brezilya’ya dönmek istediğini bizlere iletti.” şeklinde konuştu.

Milan, Serie A’da 17 maçta 27 puanla 7. sırada bulunuyor.