SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2.5 sezonluk protokol yapılan tecrübeli forvet, bu sezon sonuna kadar 1.5, önümüzdeki sezon ise 2.5 milyon euroya ‘Evet' dedi.

Ara transferde takımı tecrübeli bir forvetle güçlendirmek isteyen Beşiktaş, uzun süredir peşinde koştuğu Nene ile anlaşmaya vardı. Siyah- beyazlı yönetim, teknik direktör Samet Aybaba'nın da ısrarla istediği Brezilyalı yıldız ile ön protokol bile yaptı. Nene, Beşiktaş'ın 2.5 yıllık sözleşme önerisini kabul etti. 31 yaşındaki sambacı yarım sezon için 1.5 milyon euro, önümüzdeki iki sezon için ise 2'şer milyon garanti ücret ve maç başlarından da en fazla 500'er bin euro alacak. 2.5 sezonluk maliyeti ise en fazla 6.5 milyon euroya ulaşacak.

Beşiktaşbu transferi İMKB'ye bildirmek için Nene'nin PSG'den bonservisini almasını bekliyor. Yılbaşı tatili için ailesiyle Sao Paulo'da- bulunan Brezilyalı yıldız, kişisel internet sitesi “nenefutebol. com.br”den PSG taraftarlarına teşekkür ederek, “Ama artık kariyerimde yeni bir yol çizmeye hazırım. Kulübümle sözleşmemin iptali için bir ortak nokta bulacağımıza eminim” açıklaması yaptı. Fransız basını oyuncunun Brezilya ekiplerini Beşiktaş için reddettiğini belirtiyor.