SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turundaki rakibi Schalke 04’ün kaptanı, teknik direktörü ve menajeri, eşleşmeyi değerlendirdi.

Schalke 04’ün deneyimli kaptanı Benedikt Höwedes, kuranın kendileri adına iyi olduğunu ancak G.Saray’ı hafife almadıklarını belirterek; “Bu oldukça iyi bir kura oldu ama bu bizim Galatasaray’ı küçümsediğimiz anlamına gelmiyor. İstanbul’daki uluslararası maçların nasıl geçtiğini biliyorum ve orası cehennem kazanı gibi. Güzel stad, güzel şehir ve kararlı bir taraftarları var.” diyerek temsilcimizi ne kadar ciddiye aldıklarını ortaya koydu.

Teknik direktör Jens Keller ise; “Şampiyonlar Ligi 2. turuna baktığım zaman kolay bir rakip göremiyorum. Ancak şu açık ki Galatasaray’la eşleşmek bizim için bir fırsat. Kendi performansımızı sergileyebilirsek çeyrek finale ulaşırız.” dedi.

Öte yandan, Schalke 04 Genel Direktörü Moritz Beckers-Schwarz ve Schalke Dış İlişkiler Direktörü Bodo Menze Galatasaray eşleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Almanlar G.Saray’ın gücünü bildiklerini dile getirirken Almanya’da Türk taraftarları ağrılayacakları için mutlu olduklarını ifade etti.

Moritz Beckers-Schwarz kura ve G.Saray ile ilgili şu sözleri kullandı:

“Türk seyircileri de Mart ayında sahamızda göreceğimiz için mutluyuz. Ufak tefek sorunlarımız vardı ancak şu anda bir tatil dönemine girdik ve ocaktan itibaren çalışmaya gireceğiz. Çok ciddi bir mücadele olacak ve çetin karşılaşmalar yapacağız.

Türklerle olmak bizim için fırsat. Burak Yılmaz bize gol atmak için her şeyi yapacaktır. Dikkat etmemiz gereken bir isim.”

MENZE: “İLGİNÇ OLACAK”

Menze, “Kuradan çok memnunum. İstanbul’u çok seviyoruz. 2-3 sene önce zaten buraya gelerek Fenerbahçe ile oynamıştık. Şimdi de Galatasaray ile eşleştik. Galatasaray ile iyi ilişkilerimiz var. Maçların zorlu geçeceğine inanıyorum. Ayrıca her iki tarafa da iyi şanslar dilerim” dedi.

Almanya’daki ateşli Türk taraftarlar hakkında konuşan idareci, “Biliyorum. Oldukça ilginç olacak” şeklinde konuştu.

Schalke 04 kulüp menajeri Horst Heldt; “Bu kuradan dolayı oldukça memnunuz. Galatasaray istediğimiz rakiplerden biriydi. İstanbul takımıyla eşit şartlarda oynarız. Bu sadece 2 maç değil. Eminim ki, Türkiye’de bu maçlar oldukça duygusal anlaşılacaktır. Bir sonraki tura geçmek için yeterli cesaretimiz var.”

Yayınlanma Tarihi:15:53,