SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nin 11. haftasında Beşiktaş’a konuk olan Anadolu Efes, 74-67 mağlup ederek rakibini sahasında ligde yenen ilk takım oldu.

Abdi İpekçi Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Christopher, Jerrells, Cevher, Serhat ve Vidmar beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılar, karşılaşmadaki ilk basketini Christopher'in 2 sayılık atışıyla kazandı. İlk dakikalarda rakibine üstünlük kurmayı başaran ve hızlı hücumlarla sayı üreten Beşiktaş, ilk 5 dakikayı 11-7 önde geçti. Serhat ve Jerrells ile basketler bulmaya devam eden Beşiktaş, pota altında etkisiz olmasına rağmen ilk çeyreği 18-14 üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyreğe tutuk başlayan Beşiktaş, ilk 2 dakika basket bulamadı ve Anadolu Efes'in basketleriyle skor eşitlendi(18-18). Bu çeyrekte Beşiktaş ilk sayılarını, Serhat'ın 3 sayılık basketiyle kazandı. Siyah-beyazlılar, Vidmar'ın faul çizgisinden bulduğu basketlerle ilk yarının son 5 dakikasına 28-23 üstünlükle girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyreğin son 3 dakikasına Beşiktaş, 32-27 önde girdi. Markota ve Vidmar'ın arka arkaya bulduğu basketlerle siyah-beyazlılar, soyunma odasına 36-29 üstünlükle girdi.

Karşılaşmayı Anadolu Efes 67-74 galip tamamladı.

 

Yayınlanma Tarihi:22:32,