SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Mersin İdman Yurdu maçının ardından yaptığı açıklamada skor ve oyun istikrarını sürdürmelerine dikkat çekti.

Kupada ve ligde istikrarı koruduklarını anlatan Özdilek, “Kupada ilk 8’e kalmak ilk hedefimizdi. Bunu başarmıştık. Grupta 4 maç var. Zorlu bir mücadele olacağını biliyorduk. Buraya gelirken de kazanmak düşüncesiyle geldik. Çok farklı bir galibiyet oldu. Daha da farklı olabilirdi” diye konuştu. Özdilek, maç sırasında her anlamda tüm kontrolün kendilerinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Oyunu istediğimiz gibi yönlendirdik. Çok farklı bir galibiyet oldu. Daha da farklı olabilirdi. Bugün grubun ilk maçına galibiyetle başlamak çok önemliydi. Haklı bir galibiyet. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Önümüzde daha 5 var. Bizim grubumuzda daha çok gelgitler olacaktır ama birinci ayağın iyi geçtiğini düşünüyorum. Mersin, yeni hoca değişikliğine gitti. Kan değişikliği ve takımın içinde bulunduğu problemler, sahaya pozitif de yansıyabilirdi. Ama buna izin vermedik. Maça çıktığımız zaman çok kararlı oynamamız rakibin üzerinde daha da baskı yarattı. Goller gelince de oyunun tek hakimi olduk.”

Futbolculardan Diarra da önlerinde yoğun maç trafiği olduğunu ifade ederek, aldıkları galibiyetin bu zorlu süreçte kendilerine moral olduğunu kaydetti. İsmail Aissati ise kupa maçlarını çok önemsediklerini, bu anlamda deplasmanda Mersin İdman Yurdu’na karşı aldıkları galibiyetinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:22:49,