SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ile Quaresma'nın yolları sonunda ayrıldı. Portekizli yıldız 2.5 senedir formasını giydiği siyah beyazlı kulübe yarım sezonluk alacağı olan 1 milyon 875 bin Euro'yu bırakarak bonservisini eline aldı. Dün imzalanan fesihnameye “4 ay boyunca hiçbir Türk takımına imza atamaz” maddesi kondu ama bunu bozmanın da bir bedeli var. Tam 5 milyon Euro. İşte burası ilginç. Çünkü G.Saray Q7'yi istiyor.

TERİM’İN BİR NUMARASI

G.Saray son bir haftadır Quaresma ile dirsek temasında. Bugün sarı kırmızılı yönetim sezon sonu bedavaya alabilecekleri bir oyuncu için 5 milyon Euro ödeyip ödemeyeceğini, oyuncunun menajeri Ahmet Bulut'a iletecek. Fatih Terim Q7'yi takımında görmek istiyor. Quaresma dün konuyla ilgili sadece “Yakında Türkiye'ye döneceğim” demekle yetindi. Dönerse adresi şimdiden belli: G.Saray!

SARI KIRMIZI MONTLA GELDİ

Portekizli yıldız Akaretler'deki kulüp binasına gelirken montunun sırtının sarı kırmızı olması dikkat çekti. Q7 görüşmenin ardından Ersoy Özdem'e içini döktü.

“Burada mutlu günler geçirdim. Beni bitirmek için uğraştılar diyemiyorum ama bunu ister istemez yaptılar. Günlerce, aylarca görüşmek istedim ama yüzüme bakmadılar.”

Beşiktaş macerasına son noktayı koyan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın gidişi belki suskun oldu ama dönüşü muhteşem olacak gibi. Ne olursa olsun Türkiye'ye bir gün mutlaka döneceğini söyleyen Q7, giderayak arkadaşımız Ersoy Özdem'e çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Quaresma'nın gündem yaratacak sözleri: “Türkiye’de çok mutlu günler geçirdim ve bir gün mutlaka geri döneceğim. lk geldiğim günden bu yana benim yanımda olup beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Son altı aydır yaşadıklarımı ise umarım hafızamdan hemen silerim. Türkiye'de neyi unutamazsın diye soracak olursanız; tek cevabım büyük Beşiktaş taraftarı olur.

BAKALIM NE YAPACAKLAR

Son dönemde yaşanan süreçte kim haklıydı kim haksızdı konusunu hiç tartışmak istemiyorum ama şu çok iyi bilinmeli ki benim tek isteğim futbol oynamaktı. Beni bitirmek için uğraştılar diyemiyorum ama bunu ister istemez yaptılar. Günlerce, aylarca görüşmek istedim ama yüzüme bile bakmadılar. Şu an için nerede oynayacağımı bilmiyorum. Ama tek bir gerçek var; artık futbol oynayabileceğim. Sürekli takım içindeki arkadaşlarımla sorunlarım olduğu söylendi. Bunlar kesinlikle doğru değil. Takım içinde bir anket yapsanız büyük çoğunluk beni sever. Futbolu tekrar oynamaya başlayınca beni oynatmayanlar ne yapacak onu merak ediyorum.”

Ersoy  ÖZDEM / AMK