SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta geçirdiği iki buçuk yılın ardından dün sözleşmesini feshederek SiyahBeyazlı kulüp ile yollarını ayıran Quaresma, İstanbul’dan ayrılmadan çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Portekizli oyuncunun “Beşiktaş gibi büyük bir kulübün bu şekilde yönetilmemesi gerekiyor.Beşiktaş’ın daha yüksek kapasiteli ve kaliteli yöneticiler tarafından yönetilmesi gerekiyor” sözlerine şu yanıtı verdi.

“Quaresma’nın gerçek yüzünü ve karakterini ileryen günlerde herkes görecek. Quaresma için daha yüksek kapasiteli ve kaliteli başkan ve yöneticiler demek kendisine yılda 3 milyon 750 bin Euro veren kişiler demektir. Quaresma’nın kapasiteden anladığı budur. İlerleyen dönemdlerde kensine bu rakamları ödeyecek kapasiteli yöneticiler bulacak mı göreceğiz.”

“5 EURO BİLE ÖDEYEN OLMAZ”

Çebi, Quaresma’nın fesih sözleşmesine koydukları “2012-2013 sezonunda Türkiye’de başka birkulübe transfer olması durumunda futbolcu şirketimize 5.000.000 Euro tazminat ödeyecektir” maddesine de değinerek şunları söyledi.

“Zaman bize her şeyi gösterecek. Bence Quaresma için 5 milyon Euro değil, 5 Euro bile ödeyen olmaz. Kendisi karakterli biri olsaydı bu açıklmaları sözleşmeyi imzalamadan önce yapardı. Biz kendisini temmuz ayında serbest bıraktık. İsteyen olmadı.. Kendine takım bul dedik, bulamadı.”

“BİR KULÜP İLE ANLAŞMASAYDI 1 EURO’SUNU BİLE BIRAKIP GİTMEZDİ”

Ahmet Nur Çebi Quaresma’nın Galatasaray ile anlaşıp anlaşmadığı konusunda bir bilgisi olmadığı ancak bir kulüp ile anlaşmasaydı Beşiktaş’tan ayrılmayı kabul etmeyeceğini söyledi.

“Quaresma başka bir kulüp ile anlaşmasaydı 1 Euro’sunu bile bırakıp gitmezdi. Galatasaray ile anlaşaıp anlaşmadı konusunda bir bilgim yok ama 6 ay boyunca Quaresma’yı isteyen Türkkulüpleri 5 milyon Euro’yu ödemek zorundadır.”

“QUARESMA DOĞRULARI SÖYLEMİYOR”

İkinci başlkan Çebi, Quaresma’nın ‘İndirim yaptım, sözleşmemi feshetmek istediler’ açıklamasının da doğru olmadığını söyledi. “Kendisine ücretini 2.5 milyon Euro’ya düşür dedik, 3 milyon Euro’ya indi. Sonra biz 3 milyonEuro’yu kabul ettik. Ancak kendisi daha sonra indirim yapmadığını söyledi. Bu süreçte sözleşmeni feshedelim demedik. Bu konuda yaptığı açıklama doğru depğildir.”

“ADALI’NIN HAVALİMANINA GİTMESİNİ YADIRGADIM”

Çebi son olarak eski Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’nın Quaresma’yı göndermek için havalimanına gitmesini yadırgadığı ifade etti.

“Serdal Adalı’nın havalimanına neden gittiğini anlamadım. Kendisi Beşiktaş’ta futbol komitesi başkanlığı yapmış bir isimdir. Eğer Quaresma ile vedalaşmak istiyorsa oyuncunun kendisiniziyaret etmesi gerekiyordu. Quaresma bize son iki buçuk yılda 50 milton TL’ye mal oldu. Bu zarardan sonra oyuncuyu yollamak için eski bir yöneticinin havalimanına gitmesini yadırgadım.”

Yayınlanma Tarihi:19:03,