SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Sadettin Saran Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde öğrencilerinin oluşturduğu Gençlik Topluluğu tarafından Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlenen “Yaşam öyküsü spor ve başarı” konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

Saran, bir öğrencinin, “3 Temmuz sürecinde yaşananlarla ilgili bu dönemde Fenerbahçe'den 7.5 milyon liralık alacağınız var davalık. Bu davadan neden vazgeçtiniz?” sorusuna cevap veren Saran şu yanıtı verdi:

“Alacaklarımdan vazgeçmedim, sadece fedakarlık ettim. Bunun nedeni de 3 Temmuz sürecidir. Çünkü düşene vurulmaz. Basın mensupları da burada. Yanlış anlaşılmasın ama Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum. Sonuçta o düşmüş bir insandır. Düşmüş demeyeyim, geri alıyorum sözümü fakat 3 Temmuz sıkıntılı bir süreçti. Dolayısıyla ben de bu yüzden davayı çekip, bekleme kararı aldım.”

“En büyük hayalim Fenerbahçe’ye başkan olmak”

Bir öğrencinin, ‘Fenerbahçe’ye başkan olmak istiyor musunuz’ şeklindeki sorusuna Saran, ”En büyük hayalim Fenerbahçe’ye başkan olmak. Ben bu hayalimi her zaman her yerde söyledim. Bana ilk başlarda şöyle diyorlardı, ‘söyleme, olamazsın, fırsat çıktığı zaman ben istemiştim dersin’ diyorlardı. Ben şeffaf politika uygulamayı düşünenlerdenim. Kimsenin arkasından iş çevirmemeye çok özen gösterdim. Aziz bey beni yönetime alırken de söylemiştim. Benim böyle bir hedefim var diye. Beni kulüpten ihraç ettiler. Geri döndüm, bir daha ihraç ettiler. Yine pes etmedim. Ama böyle bir hedefim var ama olmazsa olmaz” şeklinde cevapladı.

“Sağduyulu olmamız lazım”

Aziz Yıldırım'ın dün yaptığı açıklamayla ilgili de konuşan Sadettin Saran, “Bunlara lüzum yok. 6-0 benim zamanımda oldu. Ben de o zaman yöneticiydim. Bunlar bizim için hep gurur kaynağı. Ama sonuçta unutmamak lazım ki Türk sporu adına biz hepimiz dostuz. Rekabeti de belirli bir seviyede bırakmak lazım. Bu gerginlikler işi çok başka yerlere çekiyor ve örnek olmuyoruz gençlere, sporculara. Daha sağduyulu olmamız lazım” diye konuştu.