SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KİMSENİN YÜZÜNE TÜKÜRMEDİM

Herkesin bilmesini istiyorum, ben hiç kimsenin yüzüne tükürmedim, bunu net bir şekilde bilinmesini istiyorum. Bu benim kişiliğimle ilgili bir durum. Futbolla alakalı bir durum değil. Hakemin raporunda yazdıkları doğru değil. Bu raporu kişilik haklarıma saldırı olarak değerlendiriyorum. Hakemin yüzüne hiçbir şekilde tükürmedim, bunu kesinlikle kabul etmiyorum. ‘Gay' anlamına gelecek bir harekette bulunmadım.

EĞER CEZALANDIRILACAKSAM YAPTIĞIM ŞEYLERDEN CEZALANDIRILAYIM

Benim görüntüleri izlememe gerek yok. Ne yaptığını bilen, ne yaptığının farkında olan biriyim. Tükürmedim, gay işareti yapmadım. Rapora asla katılmıyorum. Cezalandırılmam isteniyorsa yaptığım şeylerden cezalandırın. Yapmadığım şeyden dolayı cezalandırılmayı kabul etmiyorum.

TELEFONDA TRANSFER TEKLİFİ / TIKLAYIN

HAKEMİN RAPORU CİDDİYETSİZ

Ciddiyetsiz bir rapor. Kırmızı kart olayı yaşanıyor. Futbolda haklı ve haksız kartlar görülebiliyor. Yüzde yüz haksız kart olduğunu düşünüyorum. Kartın ardından hakeme doğru yöneliyorum. Sert bir şekilde vurgulu bir şekilde ben hayatımda ilk kez kırmızı kart görüyorum, bunu ‘Sen veriyorsun' diye vurguluyorum. Benim yanımda Yobo ve Sow var, ne dediklerimi biliyor. Benim için kabullenebilir şey değil, mantıksız.

Ortada gerçekleşmeyen bir olay var. Bulamazsınız, olmayan bir şey. Tükürme eylemini gerçekleşmediğini çok açık bir şekilde beyan ediyorum. Olmayan bir şeyin olmuş gibi göstermenin bir anlamı yok.

SAHADA BİR TEK MELO İLE PORTEKİZCE KONUŞTUM

Hakemle maçın başlangıcından itibaren İngilizce temas kurdum, kendisi de bana İngilizce cevap verdi. Özellikle herkes bilsin ilk yaptığım faulde direk sarı kart gösterdi benim birinci faulümdü. Ben de kendisine İngilizce olarak ‘Benim birinci faulüm nasıl bana ilk faulümde kart verirsiniz' dedim. O da bana önemli olan yaptığın faul sayın değil faulun şekli' şeklinde açık bir şekilde cevap verdi. İlk sarı kartta bana İngilizce konuşan bir insan bir sonraki kartta yine İngilizce söylediklerimi anlamadığını iddia edip bunu raporuna taşıması anlaşılır gibi değil. Sahada tek Portekizce konuştuğum kişi Melo oldu onun haricinde kimseyle Portekizce konuşmadım. İngilizce'ye hakim.

ÖNCELİKLE BEN BİR BABAYIM, BÖLE BİR SUÇLAMA AĞRIMA GİDİYOR

Tükürme olayı benim ağrıma gidiyor, kabullenemiyorum. Ben önce babayım, 8 yaşında bir kızım car. Çocuğum Türkiye'de okula gidiyor, ben çocuğuma nasıl iyi bir insan olunacağı yönünde eğitim veriyorum. Kızıma senin baban maçta hakeme tükürdü deseler düşünebiliyorsunuz benim durumumu?. İyi bir baba olmaya çalışan bir insan olarak böyle bir suçlama gerçekten ağrıma gidiyor.

HAKEMİ KORKUTUĞUNU BELİRTMEK İÇİN O HAREKETİ YAPTIM

Öncelikle benim bir süre gay arkadaşım var. Hepsine saygı duyuyorum. Onun orada ürktüğünü atmosferden etkilenerek korkarak karar verdiğini belirtmek için o hareketi yaptım. Hayatım boyunca korktuğunu düşündüğüm bir insana asla gay olduğunu belirten bir harekette bulunmam. Hayat anlayışıma göre gaylere saygı duyuyorum. Gay olan birisinin de cinsel tercihini açıklaması ciddi cesaret isteyen bir konu, onları saygı duyuyorum. Benim böyle bir şey yapmam doğaya aykırı

HANGİ İŞARETİN GAY ANLAMINA GELDİĞİNİ BİLMİYORUM

Bana bakın. Saç şeklim ve dövmelerime bakın. Ben ayrımcılığa karşıyım. Bu hareket asla ve asla gayliği çağrıştıran ve hakeme hakaret etmek için yapılan bir hareket kesinlikle değil. Gay işaretinin ne olduğunu bilmiyorum. O işaretin Türkiye'de gay anlamına geldiğini de bilmiyorum.

HAKEM YALAN SÖYLÜYOR, BEYANLARI KABUL ETMİYORUM

Öncelikle ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum. Bir hakemin beyanları var, yalan olduğunu düşündüğüm bir beyan var. Kişilik haklarıma saldırı olarak düşünüyorum.

ALEX ZİRVEDE! / TIKLAYIN

AKLANMAK İSTİYORUM. YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM, BUNUN KAVGASINI SONUNA KADAR VERECEĞİM

Aklanmak istiyorum. Yasal yollara başvurup ne yapmam gerekiyorsa yapmak istiyorum. Kariyerimdeki ilk kırmızı kartım. İlk kez böyle tepki gösteriyorum. Bir tepki gösterdim. Belki tepki sert olabilir, ama tepkimin içinde raporda belirtilen hiçbir şey yok. Kariyerinde ilk kez bir futbolcu olarak bu reaksiyonu gösterdim. Raporda belirtilen hiçbir hareket yok. Bu suçlamaları kabul etmiyorum. Bunun kavgasını sonuna kadar vereceğim. Fenerbahçe'nin dışında hakem direk bana bu suçlamaları ortaya atıyor. Direk beni ilgilendiren bir konu. Ben bu konuda kavgamı savaşımı sonuna kadar yapacağım.

GERÇEK OLMAYAN ŞUÇLAMALARLA KARŞI KARŞIYAYIM

Bir rapor yazılmış bir eylem var. Bu rapor doğru olmuş olsaydı ben insanların karşısına geçip kendimi savunmazdım. Yaptıklarımı kabul eder köşeme çekilir ve cezama katlanırdım. Olmayan bir şeyle karşı karşıyayım. Hayal ürünü gerçekleşmeyen bir durumla karşı karşı karşıyayım. Bunu kabul etmiyorum.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:14:28,