SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Düşüşe geçen bir kariyer hikayesiydi onunki. G.Saray'da da işler İspanyol futbolcu için yolunda gitmiyordu.  Ama Riera pes etmedi, şimdi ayakta alkışlanıyor.

EN PAHALI SAVUNMACI

İspanyol futbolcu G.Saray'a Olympiakos'tan 3 milyon euro karşılığı gelmişti. Riera aldığı 3 milyon euro ile de geçtiğimiz sezon sık sık eleştirilmişti. Kazandığı ücretle Süper Lig'in en pahalı savunmacısı konumunda bulunan Riera aldığının karşılığını vermeye de başladı.

GÖZÜ MOSMORDU

G.SARAY'A büyük umutlarla geldiği sezonu çok da iyi geçirmiyordu Albert Riera… Sol kanatta hücumcu olarak görev alan İspanyol yıldız ne adam geçebiliyor ne orta yapabiliyordu. Zamanla da kesik yedi yerini altyapıdan gelen Emre Çolak'a kaptırdı. Geçen sezon 26 maçta forma giyip tek bir gol atabilen Riera, Süper Final öncesi de idmanda Melo ile kavga etti. Ancak kavgada bir hayli üstün olan Pitbull, Riera'nın gözünü morarttı. Bu kavganın ardından Melo ceza alırken, Riera da kısa tatil için yurt dışına çıktı.

MELO’YA ASİST YAPTI

Şampiyonluk yolunda affedilen iki futbolcunun kaderi İnönü'de kesişti. Riera, Melo'nun golünde asisti yaptı. Kadıköy'de şampiyonluk kupası kalkmasına rağmen kötü sezonun faturası bir kez kesilmişti Riera'ya… Kulüp araması istendi, “Rusya'ya gidiyor” dendi. Ancak ‘parçalı' formayla yoluna devam eden Riera, dur durak bilmeden çalıştı ve kariyerinde ilk kez sol bek olarak oynamaya başladı. Hakan Balta'yı kesti, Çağlar Birinci'ye formayı bile göstermedi. Bir zamanlar ‘istenmeyen adam' ilan edilen Riera şimdi Arena'da baştacı.

CİM BOM’A UEFA’DAN BÜYÜK ÖVGÜ / TIKLAYIN 

MUSLERA VE MELO SEVİNCİ / TIKLAYIN

Yayınlanma Tarihi:11:38,