SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Fikret Orman ve ekibinin göreve geldikleri günden bu yana sonuçlandırmak için çaba sarf ettikleri borçların ödenmesi konusunda önemli gelişmeler yaşandı.

Siyah-beyazlı yönetim, mahkeme kararı sonrası yaklaşık 7 milyon dolar ödeyeceği Aktif Tanıtım Şirketi ile anlaşmaya vardı. Şirketin avukatları ile yapılan son görüşme sonrası bu rakamın yaklaşık 4 milyon 500 bin Dolar seviyelerine indirildiği ve ödeminin kısa süre içinde yapılarak bu borcun kapatılacağı kaydedildi.

Ferrari'nin tazminatı 32 taksite bölündü Beşiktaş Kulübü’nün eski futbolcularından Matteo Ferrari’ye geçtiğimiz aylarda Uluslararası Spor Tahkim Mahkemisi (CAS) kararı ile yaklaşık 8 milyon avro ödenmesi kararlaştırılmıştı. Beşiktaş, İtalyan oyuncunun avukatları ile yaptığı son görüşme sonrası ödeme planında anlaşmaya vardı. Siyah-beyazlılar, bu rakamı 32 ayda ödemek için uzlaşma sağladı. Ferrari’ye yapılacak ödemenin 2013 Ocak ayında başlaması ön görülüyor.

Ernst ile de anlaşıldı

Yine kulübün eski oyuncularından Fabian Ernst’e olan borç da taksitlendirildi. Alman oyuncuya 2 milyon avro ödemesi gereken yönetim kurulu, yapılan anlaşma sonrası bu rakamın yarısını peşin olarak, kalan kısmını ise taksitler halinde ödeyecek. Ernst’e yapılacak ödemenin de 2013 yılının ilk ayların başlayacağı kaydedildi.

BİR DARBE DE BEŞİKTAŞ’TAN

Yayınlanma Tarihi:19:04,