SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Goal.com’un haberine göre, bu sezon ligde üst sıralarda kalmayı hedefleyen Eskişehirspor’da dün gece arka arkaya yaşanan iki gelişme, yaklaşan transfer döneminde yol ayrımlarının olacağını göstermiş oldu.

Genelde maçlarda yedek soyunan ve oyuna sonradan giren Burhan Eşer ile Dioamsny Kamara arasında tartışma yaşandığı haberi, hemen yayıldı ve bu konu hakkında kulüp içinden de açıklamalar geldi.

Kavga haberinin Başkan Halil Ünal ve yöneticiler arasında yapılan toplantının hemen ardından açığa çıkması, kafalarda soru işaretleri de yarattı. Bununla beraber takımın yıldız oyuncularından Erkan Zengin ve Necati Ateş, böyle bir kavganın yaşanmadığını Twitter üzerinden yalanlarken, Sportif Direktör Zafer Tüzün ise resmi olarak yaptığı açıklamada, “Oyuncumuz Burhan Eşer, transfer görüşmesi yapmak için bizden izin istedi” ifadelerini kullandı.

Diomansy Kamara’nın ise yakın çevresine yaptığı açıklamalarda Burhan ile kavga etmediğini söylerken, meselenin aslında Ersun Yanal ile alakalı olduğunu dile getirdiği ifade ediliyor.

Eskişehirspor’da sözleşmesi feshedilen ve ülkesi Polonya’ya giden Malecki ile beraber artık Burhan Eşer’in de takımdan ayrılmasına kesin gözle baklıyor.

Ayrılacak olan bu iki oyuncunun yerine transfer isteyen Ersun Yanal ise özellikle Trabzonspor’dan Alanzinho üzerinde duruyor.