SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Türk Telekom’da forma giyen ABD’li Lance Williams, Türkiye Ligi’ndeki basketbol seviyesinin üst düzeyde olduğunu söyledi.

Lance Williams, Türkiye’de daha önce 4 yıl basketbol oynadığını ve kariyerinin büyük bir bölümünün burada geçtiğini anlattı.

Beko Basketbol Ligi’nin Avrupa’nın en iyi ligi olduğunu ifade eden Williams, ”Ligimizden sonra İspanya ve Rusya liglerinin geldiğini düşünüyorum. Ligde basketbol seviyesi gerçekten üst düzey. Bir ABD’li olarak bu ligde forma giymek önemli bir şans. Bulunduğumuz ligin her geçen sezon kendini geliştirdiğini düşünüyorum. Her sezon basketbol seviyesi yükseliyor. Galatasaray, Fenerbahçe, Banvit ve Anadolu Efes gibi çok iyi takımlar var. Yabancı olarak bu ligde bulunmak, benim için çok iyi bir fırsattı” diye konuştu.

”Türkiye’de bulunmayı çok seviyorum” diyen Williams, ”Bu yüzden Türkiye’yi tekrar seçtim. Türk Telekom iyi insanların olduğu bir kulüp. Bu yüzden Türk Telekom’u seçtim. Öncelikle ben ve ailem Türkiye’de bulunmaktan çok mutluyuz. Burada daha önce uzun yıllar geçirdik” ifadelerini kullandı.

”ŞAMPİYONLUK İÇİN BİRÇOK ADAY VAR”

Lance Williams, Beko Basketbol Ligi’nde şampiyonluk için birçok takımın şansı bulunduğunu dile getirdi.

Türk Telekom’un şampiyon olmasını istediğini belirten Williams, ”Şampiyonluk için tabii ki birçok aday var ama gönlümden geçen Türk Telekom’un şampiyonluğu kazanması. Banvit çok güçlü bir kadroya sahip. Onları şanslı görüyorum. Galatasaray çok iyi. Fenerbahçe, Anadolu Efes ve Türk Telekom gibi iyi takımlar var. Birçok takım bu yarışın içinde olacaktır” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:08,