SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon kadrosu kısıtlı olmasına rağmen başarılı bir grafik çizen Beşiktaş, devre arasında kadrosuna takviye yapmaya hazırlanırken, kendi oyuncularına da Avrupa’dan teklifler gelmeye başladı.

Teknik Direktör Samet Aybaba’nın takımdaki en büyük silahı olan Manuel Fernandes’e Rusya’dan talip çıktı. Rus kulübü Lokomotiv Moskova, Portekizli yıldız için kesenin ağzını açtı ve siyah-beyazlı kulübe tam 13 milyon euro önerdi.

Fernandes transferini bitirmeye kararlı olan Rus yetkililer, başkan Fikret Orman’dan beklemedik bir cevap alınca adeta şok oldular. Orman’ın bu teklifi teknik direktör Samet Aybaba’ya ilettiği ve bir durum değerlendirmesi yaptıktan sonra Lokomotiv Moskova yönetimine olumsuz cevap verdikleri öğrenildi.

Fikret Orman’ın Rus yetkililere “Fernandes’in değeri çok daha yüksek…Kendisini 20 milyon eurodan aşağı bırakmayı düşünmüyoruz” dediği ifade edildi.

2 MİLYONA GELMİŞTİ

Hatırlatacağı üzere Beşiktaş, Portekizli top cambazını ilk olarak 2010-11 sezonunun devre arasında kiralama yoluna gitmişti. Ardından gösterdiği üstün performansla Quaresma'yı bile gölgede bırakan Fernandes'in tapusu İspanyol ekibi Valencia'ya 2 milyon Euro sözleşme fesih bedeli ödenmesiyle 1 Temmuz 2011'de resmen siyah-beyazlılara geçmişti. Beşiktaş'la 1.5 yıllık daha sözleşmesi bulunan yıldız futbolcunun bu sezonki maaşı 2 milyon 100 bin Euro.

Vatan