SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul’da yapılan maçta, rakibi karşısında zorlanmayan sarı-lacivertliler, sahadan galibiyetle ayrılarak, 18 puanla ilk sıradaki yerini korudu. Bu sonucun ardından Kayseri temsilcisi de bir sıra gerileyerek, 16 puanla 3. basamağa indi.

Haftayı galibiyetle kapatan Galatasaray ise 17 puanla 2. sıraya yükseldi. Sarı-kırmızılılar, sahasındaki maçta Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 81-48 gibi farklı bir skorla mağlup ederek, lider Fenerbahçe’yi takibini sürdürdü.

Bu arada, ligde galibiyetle tanışamayan tek ekip Beşiktaş oldu. Siyah-beyazlılar, bu hafta da Canik Belediye’ye deplasmanda 90-57 yenilerek, kötü gidişini devam ettirdi.

9. HAFTA MAÇ SONUÇLARI

TED Ankara KolejlilerSamsun Basketbol: 83-65 Ceyhan Belediye-Tarsus Belediye: 70-73 Canik Belediye-Beşiktaş: 90-57 Adana Botaş-İstanbul Üniversitesi BGD: 62-59 Galatasaray-Mersin Büyükşehir Belediyesi: 81-48 Fenerbahçe-Kayseri KASKİ: 98-62 Homend Antakya Belediyesi-Edremit Belediyesi: 106-61

10. HAFTA MAÇ PROGRAMI

Beşiktaş-Mersin Büyükşehir Belediyesi Adana Botaş-Canik Belediye Galatasaray-Homend Antakya Belediyesi Kayseri KASKİ-TED Ankara Kolejliler İstanbul Üniversitesi BGD-Ceyhan Belediye Samsun Basketbol-Tarsus Belediye Edremit Belediyesi-Fenerbahçe