SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi ön­ce­sin­de Fe­ner­bah­çe'nin en bü­yük ko­zu ola­rak ni­te­len­di­ri­len Ra­ul Me­ire­les dün gece bek­le­nen per­for­man­sı­na ula­şa­ma­dı. Por­te­kiz­li yıl­dız ikin­ci sa­rı kart­tan do­la­yı oyun­dan atıl­dık­tan son­ra ha­kem Ha­lis Öz­kah­ya'ya bü­yük tep­ki gös­ter­di. Gör­dü­ğü kart ön­ce­sin­de raki­bi­nin ken­di­si­ne fa­ul yap­tı­ğı­nı vur­gu­la­yan Me­ire­les, ha­ke­me el-kol ha­ra­ket­le­ri­ni abart­tı.

Takım arkadaşlarının güçlükle sakinleştirdiği Raul Meireles’in, Halis Özkahya’ya el işareti yaparken yayıncı kuruluş Lig TV görüntülerinde de hakeme tükürdüğü ortaya çıktı. Halis Özkahya’nın, Meireles’in sahadan çıkarken taraftarları kışkırttığını da raporuna eklediği öğrenildi. Özkahya’nın raporu yazarken “Bana gay hareketi yaptı ve tükürükleri yüzüme geldi” ifadelerini kullandığı belirtildi.

TALİMATTA NE YAZIYOR?

41 (1A): TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan futbolculara 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 müsabakadan men cezası verilir.

Kariyerinde ilk kırmızı kartı gören Meireles, sahayı terk ederken hakeme yaptığı bu hareketle kendisini ateşe attı.

F.BAHÇE ARMASINI ÖPTÜ

Kırmızı kartı gördükten sonra sahadan çıkarken Fenerbahçe formasındaki armayı ısrarla öpen Raul Meireles futbol kariyerinde ilk kez oyundan atıldı. Boavista, Porto, Liverpool ve Chelsea'nın yanı sıra Portekiz milli takımında da forma giyen Meireles, futbol yaşamındaki 339 maçta 35 gol attı ve 65 kez sarı kart gördü. Portekizli böylece ilk derbisinde kırmızı kart görmüş oldu.

Eser ERENLER / AMK

BEKİR’E SÜRPRİZ PANKART 

FENER TARAFTARI KENDİNİ ASTI

‘KOCAMAN’ JEST

 FENERBAHÇELİLERİN ‘CİCİŞ’ KAÇAMAĞI!

GÖKHAN KAHROLDU!

NE YAPTIN MEİRELES

DÜNYA BU DERBİYİ TAKİP ETTİ

FENER’E CEZA GELİYOR

 

Yayınlanma Tarihi:16:09,