SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, futbolcularının akıl almaz goller kaçırdıkları G.Birliği maçı sonrası açık bir dille tranfer yapacaklarını söylerken gelecek isim hakkında da bilgi verdi. Aybaba, “Bir forvet alacağız. Gelecek oyuncu direkt oynayacak şekilde hazır olacak” sözleri siyah-beyazlıların aylardır ilgilendiği isimlerden hangisine daha yakın olunduğu hakkında da ipuçları içeriyordu. Ocak ayı öncesi Beşiktaş'ın yakından ilgilendiği isimler arasında öne çıkanlar ve arkadan kalanlar şöyle:

Nene: Başından beri Aybaba'nın gözdesi olan Brezilyalı, PSG'de mutsuz ve hocası Ancelotti ile köprüleri attı. Nene'-yi ülkesinden önemli ekipler istese de tecrübeli oyuncunun Avrupa'da kalmak istediği belirtiliyor. Beşiktaş, golcü oyuncu için yıllık 2.4 milyon euro vermeye hazır ancak Nene bunu az buluyor. Eğer sambacı bu rakamı Beşiktaş'ın seviyesinde tutarsa bu transfer düşük bir bonservis bedeli ile tamamlanabilir.

Webo: Beşiktaş onu, o da Beşiktaş'ı istiyor ancak Kamerunlu oyuncu sözleşme konusunda bir türlü siyah-beyazlıların teklifini beğenmiyor. 3 yıl garanti kontrat talep eden Webo, F.Bahçe'nin de kendisiyle ilgilenmesi nedeniyle opsiyonlu sözleşmeye sıcak bakmıyor ve adaylar listesinde geriliyor.

Milevskiy: Samet Aybaba onu yakından izletiyor ve yeteneğine çok güveniyor. Ancak yıldız oyuncunun bu sezon sadece 3 maçta ilk 11'de oynaması ve sadece 390 dakika oyunda kalması nedeniyle hazır olmadığından endişe ediyor ve bu oyuncuyu geri planda tutuyor. Sulejmani: Kariyerinin başında çok şeyler beklenen Sırp oyuncu Beşiktaş'a önerildi ancak transfer komitesi gerek oyuncunun yüksek bonservis bedeli gerekse özel yaşantısındaki sorunlar nedeniyle Ajax'lı yıldıza sıcak bakmıyor.

Mbilla: Samet hoca Adanasporlu oyuncuyu çok beğeniyor ancak yabancı hakkını daha tecrübeli bir isimden yana kullanmak istiyor.

Djurdic: 26 yaşındaki oyuncu Beşiktaş'a önerilse de Sırp golcünün kariyerindeki istikrarsızlık onun listede aşağıda kalmasına neden oluyor.

Ersoy ÖZDEN / AMK