SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun süredir beklenen derbi sonunda oynandı ve bitti. Gayet de güzel geçti. Bütün futbolcuları kutlamalıyız. Birbirlerine karşı kötü davranmadan, centilmence maçı bitirdiler. Tribünleri ve hakemi germediler.

Maça çok iyi başlayan G.Saray, ilk dakikalarda golü buldu ve oyunun kontrolünü ele geçirdi. Karşılaşmaya ağırlıklarını koydular ve bunu maçın tamamına yaymaya çalıştılar; kısmen de başarılı oldular. Neredeyse pozisyon vermeden maçı bitirdiler.

Son haftaların çok eleştirilen ismi Hamit bugün çok başarılıydı ve takımına büyük katkı sağladı. Defans oyuncuları da hatasıza yakın oynadı. Uzun zamandır iyi oynamayan Selçuk ve Melo da dün takımlarının en iyi isimlerindendi. Fileleri çok güzel bir vuruşla havalandıran Selçuk, hocasının güvenini boşa çıkarmadı. Melo da özellikle ikinci yarı da kaptığı toplarla güven verdi, savunmasını rahatlattı. Amrabat geldiği günden beri yükselen bir performansla oynuyor. Herkesin yakından takip ettiği Burak ise G.Saray'ın kötülerindendi. Oyunun kontrolünü hiç bırakmadı G.Saray ve haklı bir galibiyet aldı.

Fenerbahçe’ye gelince şunu hemen belirtelim: Son yılların belki de en kötü F.Bahçe'sini seyrettik. Koskoca asırlık kulüpte ‘İyi oynadı' diyebileceğimiz kimse yoktu. Volkan gibi bir kaleciye de frikikten yediği gol yakışmadı. Bu affedilemez. Sarı-lacivertlilerde son haftaların yükselen ismi Bekir'in kendi kalesine gol atması gidişatı değiştirdi. Bunun etkisini maç boyunca da gördük. Oyunu kontrol etmekten çok uzak kaldı F.Bahçe. Kuyt'ın sakatlanması, sarı-lacivertliler adına şanssızlıktı. Zorunlu bir değişiklik oldu. Sakatlık olmasa muhtemelen Kuyt değil de daha defansif bir oyuncu çıkacaktı. Orta sahadaki üçlü ne defansif ne de ofansif anlamda varlık gösterebildi. Açıkçası F.Bahçe kazanmak için bugün hiçbir şey yapmadı. Sarı-lacivertli renklere gönül verenleri üzdüler.

Hakem Halis Özkahya, uzun süre çok iyi yönettiği maçta Meireles'e kırmızı kart göstererek büyük bir hataya imza attı. Çünkü karttan önceki pozisyonda Meireles'e aynı hareket yapıldı ve hakem pozisyonu es geçti. Belki de bu hatayı yapmamış olsa hakemi hiç eleştirmeyecektik.

Özetleyecek olursak dün G.Saray istedi ve aldı. F.Bahçe ise sahaya motivasyondan çok uzak çıkmıştı ve bu oyunculardan belli oluyordu. Ev sahibi, hak etti ve kazandı.