SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Manuel Fernandes, “Futbol, İspanya’da ve Portekiz’de pasla, Türkiye’de kalple oynanıyor” dedi.

Manuel Fernandes, Haliç Üniversitesi'nin Yılın Spor Adamları ödül töreninde yaptığı açıklamada Portekiz, İspanya ve Türkiye’deki futbolun farklılıklarını şöyle sıraladı:

“İspanya’da, Portekiz”de pasa dayalı futbol oynanıyor. Türkiye’de kalple oynanıyor. Türkiye’de tamamen mücadele var ve çok aşırı mücadele var. Bütün futbol ülkelerinin futbola aynı değil, bakışı farklı. Bu normal bir durum”

Genc oyuncuların A takıma yükselmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Fernandes, “Bizim takımımızda genç oyuncular için güzel şeyler oluyor. Sadece altı yabancının oynaması onlar için büyük şans. Muhakkak alt yapıya yönelmek gerekiyor. İyi oyuncular var ve geleceğe sadece bu oyuncularla devam edebiliriz” dedi.

“Futbolda bireysellik olmaz” diyen Portekizli yıldız”, “Futbol takım olarak oynanır. Daha çok takım olgusuna yönelmek lazım. Portekiz Milli Takımı her zaman iyi oyunculardan kuruludur. O yüzden beklenti yüksek oluyor ama dediğim gibi takım oyunu daha önemli ve başarıyı getirir” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:18:48,