SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bodrum Golf Tenis Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Tenis Federasyonu gözetiminde düzenlenen uluslararası ITF Senior Tenis Turnuvası’nı düzenleyen Bodrum Golf Tenis Kulübü, Senior Milli Takımı seçmelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bodrum’da 6-9 Aralık tarihlerinde kulüp bünyesindeki uluslararası standartlarda 5 toprak kortta yapılacak seçmelere 32 aday sporcu katılacak. Kategorilerine göre yıl boyunca çeşitli turnuvalara katılıp aldıkları puanlarla ilk 8’e giren tenisçiler arasında yapılacak turnuvada ilk 4 belirlenecek. Böylece erkekler ve kadınlar kategorilerinde toplam 8 sporcu, Mayıs 2013’de Antalya Manavgat Club Ali Bey’de yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Milli takım seçmelerinin Bodrum’da yapılacak olmasının Bodrum için çok önemli olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Başarıyla gerçekleştirdiğimiz uluslararası turnuvadan sonra Bodrum’un adını tenis sporunda da duyurduk. Bodrum’da 5 korta sahip kulübümüzde düzenleyeceğimiz milli takım seçmelerine 32 aday sporcu katılacak ve 4 gün boyunca Bodrum’da tenis şöleni yaşanacak. Çok yeni bir kulüp olmamıza rağmen bu denli önemli bir organizasyonun kulübümüzde yapılması çok önemli.”

Yayınlanma Tarihi:15:51,