SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Aliağa Petkim’i 76-72 yenen Beşiktaş’ta, Başantrenör Erman Kunter, Aliağa galibiyet hedefledikleri maçı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Kunter, Avrupa Ligi nedeniyle takımının haftada 2 maça çıktığını, Aliağa Petkim maçının da zor olacağını bildiklerini ifade etti.

Kunter, şöyle konuştu:

”Bu yoğun tempodan dolayı fazla çalışamıyoruz. Birçok oyuncumuz ilk kez oynuyor. Murat Can ve Tutku’nun sakat olmasının eksikliğini çekiyoruz. Özellikle maçın 3. periyodunda Murat Can’ı aramadık dersek yalan olur. Zor bir tempoda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Nisan ayına kadar bu böyle olacak. Aliağa maçı bizim hedef maçlarımızdan birisiydi, üst gruba tutunmak açısından galibiyet almamız iyi oldu.”

Beşiktaşlı oyuncu Cemal Nalga, çok önemli bir maçı kazandıklarını belirterek, 5 ay sonra ilk kez maça çıktığını, açığı kapatmak için daha çok çalışacağını söyledi.

ALİAĞA PETKİM ANTRENÖRÜ BIYIKTAY

Aliağa Petkim Başantrenörü Burak Bıyıktay ise karşılaşmayı kazanabilecek noktaya gelmelerine rağmen bunu başaramadıklarından dolayı üzgün olduklarını ifade etti.

Maçı basit hatalarla kaybettiklerini belirten Bıyıktay, ”Her şeyin ötesinde oyuncularımı verdikleri mücadele için tebrik ediyorum. Biz iyi takımlara karşı daha iyi oynuyoruz. Beşiktaş yüksek tempoyla oynayarak maçı kazandı. Bu tempoya ayak uydurduğumuz için mutlu, kaybettiğimiz için ise üzgünüz” dedi.

Aliağa Petkimli oyuncu Çağlar Karabulut da çok iyi hazırlandıkları maçta iyi oynadıklarını, basit hatalardan dolayı maçı kaybettiklerini belirtti.