SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başından beri büyük zevk veren Beşiktaş, bu maçta açıkçası zevk vermedi. Çünkü Fernandes ve Oğuzhan gibi Beşiktaş'ı direkt hedefe götüren 2 oyuncusunun olmaması siyah-beyazlıların atak yapmasına engel oldu. İlk yarı boyunca Beşiktaş'ta öne çıkan futbolcu yoktu. Son dönemde oynadıkları maçlar içindeki en isteksiz, arzusuz, coşkusuz karşılaşmaydı dünkü G.Birliği mücadelesi. Yine defansta klasik hatalar yapıldı. Orta sahada oynayan Necip, Veli ve İbrahim Toraman, teknik kapasitesi çok iyi olmayan 3 oyuncu. Oyunun sadece savunma yönünü oynayabilen oyuncular oldukları için hücumda fazla bir varlık gösteremiyorlar.

Ama bunda Almeida ve Holosko'nun da payı büyüktü. Çünkü onlar da günlerinde değildi ve varlık gösteremediler. Her şeye rağmen Beşiktaş golü yedikten sonra biraz canlandı. Ve şans eseri rakibe çarpan top gol oldu. İlk yarıda doğru zamanda golü buldular.

İkinciİ yarıda ise Beşiktaş işin ciddiyetine vararak sahaya çıktı. Çok az da olsa zaman zaman ataklar geliştirdi. Almeida'nın 2 tane kaçırdığı pozisyon vardı, onun gibi bir golcünün bunları atması gerekiyordu. Beşiktaş'ın bence her zaman bir B planı olmalı. Bir kez daha görüldü ki Fernandes'in yokluğunda takım hücumda bir varlık gösteremiyor. Bana göre kazansalardı ilk yarıyı lider bitirme şansları yüksekti.

Fakat yine de Beşiktaş zirveden kopmadı. En azından Ankara deplasmanından 1 puan aldı. Ancak şampiyonluğa oynayan takımın alması gereken 1 puan olmamalıydı. Gördük ki Beşiktaş'in 2 tane cezalı oyuncusunu saymazsak, oyunu çevirecek 12. adamı yok. Onun için hem sahaya hem de kulübeye transfer şart.