SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekizli yıldızın menajeri Jorge Mendes'in Türkiye temsilcisi olan Bulut “Biz futbol oynamıyoruz. Top Quaresma'da. Ayrılacaksa yönetimle anlaşması gereken o” dedi.

Beşiktaş ile yaşadığı sorunlar nedeniyle gündemden düşmeyen Ricardo Quaresma hakkında son açıklamalar menajer Ahmet Bulut'tan geldi. Portekizli yıldızın esas menajeri Jorge Mendes'in Türkiye temsilcisi olan Bulut, söz konusu krizde yönetimin haklı olduğunu söyledi. Bulut, “Fikret Orman geldiği günden itibaren Quaresma'nın maaşının fazla olduğunu ve bu parayı ödeyemeyeceğini söyledi. Gayet tutarlı davrandılar ve biz de saygı gösterdik. Bu saatten sonra top Quaresma'da. Karar vermesi gereken o” dedi ve şöyle devam etti:

MARKA DEĞERİ GİT GİDE DÜŞER

“Biz futbol oynamıyoruz. Mendes ya da ben sahaya çıkmayacağız. Futbolcu olan Quaresma. Ayrılmak istiyorsa yönetimle oturup konuşmalı. Yıldız bir oyuncu ama 6 ay futbol oynamazsa marka değeri çok düşer. O da bunu biliyor. Bir daha bu paraları kazanamayacağını da biliyor.” Ahmet Bulut, yönetimin taraftar tepkisi nedeniyle Quaresma'yı Türkiye içinden bir kulübe satmaya yanaşmadığı söylentileri için de “Bu var mı bilmiyorum ama varsa gayet normal. Yazın Galatasaray ile bir temasları oldu ama sonra öyle kaldı” şeklinde konuştu.