SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi öncesinde futbol kamuoyunun yakından tanıdığı isimler tek tek karşılaşmayla ilgili olarak görüşlerini açıkladı.

Sergen Yalçın’ın “Galatasaray kazanır” yorumunun ardından Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, derbide Fenerbahçe’nin kazanacağını söyledi. Sergen Yalçın’ın görüşüne katılmadığını yazısında ifade eden Altaylı, “Bu Galatasaray kimseyi yenemez” çarpıcı bir iddia da bulundu.

İşte Fatih Altaylı’nın Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili o yazısı…

“Türkiye’de futbolu en iyi oynayanlardan biriydi Sergen Yalçın. Dahasını söyleyeyim. Türk futboluna gelmiş en büyük yetenekti. Maradona’lar, Platini’ler, Zidane’lar, Hagi’ler ayarında bir futbolcuydu.

Futbolculuğu kadar sporculuğu da iyi olsaydı Avrupa’nın en büyüklerinde oynar, en büyük kupaları kaldırırdı. Ama Türkiye’de eğlenerek futbol oynamayı tercih etti.

Sergen spor yazarlığında da müthiş. Rıdvan’la beraber futbolu en iyi yorumlayan iki isimden biri. Bence Rıdvan’dan daha iyi. Çünkü ajandası yok, bağlantısı yok. Rıdvan gibi “Şeytan” değil. Bu hafta sonu oynanacak derbi için bir analiz yaptı Habertürk Spor Gazetesi için.

Özeti şu: “Galatasaray, Fenerbahçe’yi rahat yener.”

Futbolu Sergen kadar bilmem, anlamam, okumam mümkün değil. Ama bu kez Sergen’in bu görüşüne hiç katılmıyorum. Ben Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi rahat yeneceği kanaatinde değilim. Dahası ben Galatasaray’ın yenileceğini düşünüyorum.

Bunun için çok uzun şeyler söylemeye de gerek yok. Tek cümleyle söylemek gerekirse, “Bu Galatasaray kimseyi yenemez.” O yüzden de rakip Fenerbahçe veya başkası olmuş fark etmiyor benim için. Biliyorum ki, Galatasaray bu hafta sonu sahadan yenik ayrılır. Galatasaray savunmasının, en sıradan golcüleri bile durduramayan savunmasının Sow’u durdurmasının çok zor olduğunu biliyorum.”