SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın efsane ismi Cevad Prekazi derbi maçı izlemek için İstanbul’a geliyor.Efsane isim yayıncı kuruluşun derbi özel programlarında yer alacak. Arena’da maçı izleyecek.

Bir spor programının canlı yayın konuğu olan Prekazi, “Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde mükemmel oynuyor. Lig’de puankayıpları yaşıyor; fakat ben ne olursa olsun Galatasaray’ın kalede forvet bölgesinde Fenerbahçe’den üstün olduğunu düşünüyorum. Muslera büyük bir kaleci, Galatasaray en büyük iki avantajından bir tanesi. İkincisi ise Umut Bulut ve Burak Yılmaz ikisi de çok önemli golcüler. Fenerbahçe’ye çok zor anlar yaşatacaklar. Bana göre gününde olduğunda Selçuk İnan, takımın beyni. Mükemmel bir oyuncu; tek başına maça kazandırabilecek bir oyuncu” dedi.

KADIKÖY’DE 2-1 KAZANIP, ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ SEZONU UNUTAMAM

Derbi maçların hepsinde bir anı olduğunu dile getiren Prekazi, “Kadıköy’de 2-1 kazandığımız maçı unutamam. O sezon şampiyon olduk. Ali Sami Yen’de kupa maçında 3-0’dan 3-4 mağlup olduk. 3-1’den sonra hakem Sadık Deda bana kırmızı kart gösterdi. Ondan sonra Fenerbahçe arayı kapattı. Derbi maçları her zaman özeldi” diye konuştu.