SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BEŞİKTAŞ BAHÇEŞEHİR ÜNV: 0 – GALATASARAY DAIKIN: 3

SALON: TVF Burhan Felek

HAKEMLER: Erdal Akıncı- Tayfun Şener

BEŞİKTAŞ BAHÇEŞEHİR ÜNV: Seda 1, Yağmur 1, Sinem 5, Natalia 8, Ana 11, Gabriela 5, Funda (L), Aslı 3, Çağla 1, Ece.

GALATASARAY DAIKIN: Neriman 19, Özgenur 6, Selime 9, Calderon 18, Sinem 8, Lo Bianco 3, Necla (L), Cansu, Gioli 3

SETLER: 8- 25, 17- 25, 16- 25

İSTATİSTİK: SAYI: 41- 75 RAKİP HATADAN SAYI: 4- 9 SERVİS: 43- 73 SERVİSTEN SAYI: 3- 6 HATALI SERVİS: 5- 3 HÜCUM: 85- 80 HÜCUMDAN SAYI: 31- 50 BLOKTAN SAYI: 3- 10 MANŞET: 70- 38 HATALI MANŞET: 6- 3

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi derbi karşılaşmasında Galatasaray deplasmanda Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi'ni 3- 0 mağlup etti. İki ezeli rakibin karşılaşmasında iki takım da adlarına yakışır bir oyun ortaya koyamadılar. Galatasaraylı taraftarların alınmadığı maçta, Beşiktaşlı taraftarlar takımlarına destek verirken, Galatasaray aleyhine de tezahürat yapmayı ihmal ettiler.

Maça iyi başlayan konuk takım Galatasaray Daikin oldu. Libero Necla çok iyi manşetler aldı. İtalya'nın milli pasörü Li Bianco pas dağıtımını çok iyi yaptı. Neriman, Calderon, Özgenur ve Selime bloklarıyla rakibin hücumlarını kestiler. Smaçlarıyla da rakiplerine nefes aldırmadılar. Lo Bianko'nun servis serisinde üst üste 6 sayı bulan Sarı-Kırmızılılar, teknik molalara 8- 3 ve 16- 4 önde girdiler. Seti de 25- 8 alırken zorlanmadılar.

Maçın ikinci setine de iyi başlayan Galatasaray oldu. Neriman'ın servis atışıyla başlayan bu sette Cim-bom skoru 3- 0 yaptı. Maçı bırakmayan Beşiktaş Sinem ve Ana'nın bloklarıyla rakibin hücumlarını kestiler. Aldıkları sayılarla da skoru 4- 4 yapıp beraberliği sağladılar. Sonraki süreler beraberlikle geçse de Cim-Bom ilk teknik molayı 8- 6 önde tamamladı. Teknik ve güç yönünden Beşiktaş'tan daha güçlü olan Sarı-Kırmızılılar Calderon ve Neriman'ın etkili servis ve smaçlarıyla oyuna ağırlıklarını koydular. İkinci teknik molayı da 16- 9 önde tamamladılar. İkinci teknik mola sonrası manşet ve smaçlarıyla ilk sete nazaran daha iyi bir oyun ortaya koyan Siyah-Beyazlılar, rakiplerini zorladılar. Üst, üste aldıkları sayılarla da farkı kapatmaya başladılar. Bu sette smaç ve bloklarıyla Ana ve Natalia göze çarpan sporculardı. Galatasaray'dan ise bu sette de Neriman ve Calderon ortaya çıktı. Bunlara Selime ve Sinem de yardımcı olunca Cim-Bom seti de 25- 17 aldı. Skoru da 2- 0 lehlerine çevirdiler.

Deplasmanda 2 set almanın büyük avantajı ile üçüncü sete başlayan Galatasaray, bu setin başlarında zorlandı. Karşılıklı alınan sayılarla başlayan bu sette Galatasaray 5- 4 öndeyken Beşiktaş'ın smaçörlerinden Aslı, smaç sonrası ters düşüş yapınca ayağı burkuldu oyun dışı kaldı. Bu setin de teknik molalarını 8- 5 ve 16- 12 önde geçen Sarı-Kırmızılılar seti de 25- 16 alıp sahadan 3- 0 galip ayrıldı.

Calderon 19, Neriman 18 sayı ile takımın maçı kazanmasında büyük rol oynadılar. Bloktan 10, servisten de 6 sayı bulan Cim-Bom maçı kazanırken zorlanmadı. Cim-Bom için beklenenden daha kolay bir maç oldu. Galatasaray bu galibiyet ile 9. kez gülerken puanını da 21'e yükseltti. Üçüncü sırada yerini korudu. Beşiktaş ise 5. mağlubiyet ile tanıştı. 12 puanla 6. sırada yerinde kaldı.

Yayınlanma Tarihi:19:44,