SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, futbolcularını Bursaspor karşısında gösterdikleri kazanma arzusundan dolayı kutladığını ifade etti.

Yanal, 2-2 biten karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçta adeta iki farklı oyun olduğunu ve ilk yarıda Bursaspor’un Eskişehirspor’u çok zorladığını kaydetti.

Bursaspor’un, Eskişehirspor’un topa sahip olan oyuncularına baskı uyguladığını ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

”Bunu açmakta zorlandık. Zaman zaman ataklar da yaptık. Ancak rakibimize karşı istenen baskıyı kuramadık. İkinci yarıda ise yediğimiz ikinci golden sonra istenilen baskıyı ve oyunu ortaya koyduk. Maçta tempo hiç düşmedi. Oyuncularımın istek ve gol arzusu her geçen dakika arttı. Oyuncularımı kazanma arzusundan dolayı kutluyorum. Efsane seyircimiz var. Eskişehirspor seyircisi bizi mutlu ediyor ve keyiflendiriyor. Onların desteğini her zaman istiyoruz. Oyuncularımın isteğini ve arzusunu her zaman görüyoruz. Onu skora yansıtamadık. Ancak oyuncularımı alkışlamak gerekiyor. Trabzonspor ve Antalyaspor ile maç yapacağız. Zorlu bir döneme giriyoruz. Bu dönemi iyi geçirecek kadroya sahibiz.”

Eskişehirsporlu futbolcu Necati Ateş de takımının maçın ilk yarısında iyi bir oyun sergileyemediğini ancak ikinci yarıda buldukları 2 golden sonra bir puan aldıklarını söyledi.

Alper Potuk da Bursaspor’un Eskişehirspor’u iyi analiz ettiğini, bunun sonucunda da istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını dile getirdi.