SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkma şansını kıl payı kaçırdığı sezon hiç şüphe yok ki en çok ses getiren maçı İnter karşılaşmasıydı. İtalyan ekibini deplasmanda 1-0 ile devirip tarih yazan Bordo-Mavililer’in golünün altında Celustka imzası vardı.

Genç futbolcu, sadece o gollü atmakla kalmadı, hem de sezon hem de daha sonrasında Şenol Güneş’in vazgeçilmezleri arasına katıldı. Asıl mevkisi savunmanın sağ bölgesi olmasına rağmen stoper ve sol bölgede de hep kurtarıcı rolünü üstlendi. Sakat veya cezalı oyuncularının yokluğunda Güneş’in ‘jokeri’ olmayı başaran Çek defans, son dönemlerde ise kulübeye hapsoldu.

Giray ve Serkan’ın iyileşmesi, Bamba ve Emerson’un transferinin ardından Celustka için sıkıntılı günler başladı. Hatta ve hatta bazı karşılaşmalarda Serkan Balcı’nın yokluğunda teknik direktör Şenol Güneş, genç futbolcu Zeki’ye bile ilk 11’de yer açtı.

Toplamda bu sezon sadece 6 lig maçında ilk 11’de sahaya çıkan Celustka’nın ideal düzende bir aksaklık olmadığı sürece yabancı kontenjanına da bağlı olarak eskisi kadar şans bulması zor görünüyor.

Tam da bu noktada en çok sorulan sorulardan biri de ‘Celusta gönderilir mi?’ Bu yönde şu ana kadar netleşmiş bir durum yok. Ancak genel kanı, uzun lig ve kupa maratonunu göz önünde bulunduracak teknik heyetin ‘jokerden’ vazgeçmeyip en azından sezon sonuna kadar kadroda tutacağı yönünde. Trtspor.com.tr

Yayınlanma Tarihi:20:48,