SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Medical Park, hem Avrupa’da hem de lokal ligde zirve hesapları yaparken, transferde de boş durmuyor. Euroleague’de TOP 16’ya yükselme başarısını gösteren Fenerbahçe Ülker, JR Bremer’in yerini Rimantas Kaukenas’la doldurmak, Galatasaray Medical Park ise coach Ergin Ataman’ın Beşiktaş’tan eski öğrencisi olan Carlos Arroyo ile güçlendirmek üzere.

‘YAŞI ÖNEMLİ DEĞİL’

Fenerbahçe Ülker’in, Zalgiris Kaunas’ın 35 yaşındaki yıldız oyuncusu Kaunekas’la resmen anlaştığını bir kaç gün içinde resmen açıklaması bekleniyor. Bu arada antrenör Simone Pianigiani, Kaunekas’ın yaşıyla ilgili yapılan spekülasyonlar hakkında “Çok tecrübeli ve yüksek kalitede bir oyuncu, bize faydası büyük olacak. Kendisini 2 numara pozisyonda oynatacağız” şeklinde konuştu.

GALATASARAY, CARLOS ARROYO İLE ANLAŞTI

Galatasaray Medical Park’ta ise Henry Domercant’ın yaşadığı üst üste talihsiz sakatlıklardan sonra Ergin Ataman, eski oyuncusu Carlos Arroyo’nun transfer edilmesini sarı-kırmızılı yönetime iletti. Bunun üzerine harekete geçen Galatasaray idari sorumluları, Arroyo ile her konuda anlaşma sağladı. Son anda bir pürüz olmadığı takdirde bu transferinde hafta başında resmiyete dökülmesi bekleniyor.

BEŞİKTAŞ’IN BORCUNU GALATASARAY ÖDEYECEK

Beşiktaş’ın, geçtiğimiz sezon kadrosunda olan Carlos Arroyo’ya 170 bin Dolar’lık borcu var. Galatasaray, siyah-beyazlı takımın bu borcunu kendi cebinden verecek. Oyuncuya ise yıllık 1 milyon Dolar ödenecek.

FENERBAHÇE’NİN KAPISINDAN DÖNDÜ

Geçtiğimiz haftalarda Carlos Arroyo’nun menajeri İstanbul’a gelerek Fenerbahçe Yönetimi ile görüştü. Ancak Porto Riko’lu oyuncu ‘İlk 5'de oynama' garantisi isteyince Fenerbahçe oyuncunun transferinden vazgeçti.

Yayınlanma Tarihi:14:54,