SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde Karşıyaka, Eurocup'ta da Donetsk'e kaybederek moral motivasyonunu kaybeden Galatasaray Medical Park’a Tofaş galibiyeti ilaç gibi geldi.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Tofaş'tı. Cenk Akyol'la skor üreten Galatasaray karşısında, iyi savunma yapan Bursa ekibi özellikle Ruzic ile Heytvelt'in pota altındaki etkinliğiyle ilk çeyreği 21-17 önde geçti.

Tofaş'a oranla çizgiye daha çok giden Galatasaray, Jamont Gordon ve David Hawkins ikilisinin serbest atışlarda hata yapmamasıyla skoru ortaya getirse de ikinci periyotta Tofaş oyundan kopmadı ve Bursa ekibi ilk yarıyı 35-32 üstünlükle tamamladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Üçüncü periyotta hücumda temposunu arttıran Galatasaray, Tofaş'a karşı ilk yarıya oranla çok daha etkili bir oyun ortaya koydu. Sürekli içeriyi zorlayan Ergin Ataman'ın ekibi, 25 sayı bulduğu üçüncü çeyrekte Tofaş karşısında final periyoduna sekiz sayılık üstünlükle, 57-48 önde girdi.

Son çeyrekte de temposunu düşürmeyen Galatasaray Medical Park, ilk yarıda çok zorlandığı Tofaş karşısında 71-61’lik skorla kazanmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi:17:46,