SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazın Arda Turan'ın peşinden koşan Cimbom'da kışın rota İtalya! İnter ile yollarını ayırmaya hazırlanan Wesley Sneijder, sarı kırmızılıların transfer listesinde 1 numara. Sneijder'in yıllık ücretini ödemekte zorlanan İnter, kulüp aradığı Hollandalı 10 numaranın alternatifini belirledi: Atletico Madrid'in 10 numarası Arda Turan.

İspanyol basını dün bu transferi sayfalarına taşıdı. El Mundo Deportivo gazetesinde “Inter Sneijder'in yerine Arda'yı düşünüyor” başlığıyla verilen haberde; İtalyan devinin bu transfer için 18 milyon euroyu gözden çıkardığı ifade edildi.

INTER HAREKETE GEÇTİ BİLE

Inter Teknik Direktörü Andrea Stramaccioni'nin Arda'yı beğendiği ve takıma kazandırılması için yönetime talimat verdiği kaydedildi. Sneijder için pusuda olan  Galatasaray cephesi gelişmeleri takip ediyor. Atletico Madrid'den Arda için hala 5 milyon euronun üzerinde alacağı bulunan sarı-kırmızılılar, İnter-Arda-Atletico üçgenine her an dahil olup Sneijder'in işini bitirebilir. 

YAR OLMADI, VESİLE OLACAK

Bu sezon formunun zirvesine çıkan Arda, Atletico Madrid ile La Liga'da 14 maçta 4 golünü 5 asistle süsledi. Cimbom'a geri dönüşü gerçekleşmeyen milli yıldız, İnter'e gidişiyle Sneijder'in gelişine vesile olabilir!

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:35,