SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gruplara kalan son takımın belirleneceği karşılaşmada Kasımpaşa'da Elyasa, Kalu Uche ve Djalma gibi önemli isimler yoktu. Trabzonspor'da ise sadece Janko, Sapara ve Bamba yer almadı. G.Saray ve Beşiktaş'ın kupadan elenmesi Şenol hocanın ideale yakın bir 11'le sahaya çıkmasına neden oldu.

7. dakikada gelen erken golle iki takımın da taktik anlayışında değişiklikler oldu. Kasımpaşa skoru korumak için 4-5-1 düzenine döndü ve tamamen alanına çekilip, kontrataklarla şansını denemeye başladı. Trabzonspor ise yediği şok golün ardından kontrolü eline alsa da Kasımpaşa savunmasını açamadı. Kanatları Sancak ve Abdurrahman iyi kapatınca, ortadan Colman, Yasin ve Alanzinho şansını zorladı, fakat defansı aşamadılar. İlk yarıda hafızalarda kalan tek olay, 43'te Mustafa Yumlu'nun attığı golün, yanlış bir şekilde ofsayt gerekçesiyle iptal edilmesiydi.

4-0-6’YA DÖNDÜ VE GOL GELDİ

Şenol hoca ikinci yarıya tabelayı değiştirmek adına tüm riskleri alarak başladı. Colman, Zokora, Henrique'yi oyundan alan tecrübeli çalıştırıcı, sırasıyla Adrian, Halil ve Volkan Şen'i sahaya sürdü. Bu dakikadan sonra Trabzonspor'un dizilişi 4-0-6'ydı. Bordo-mavililer baskısını giderek artırdı, ancak bir türlü kilidi açmayı başaramadı taa ki 88. dakikaya kadar… Adrian sonunda golü attı ve maçı uzatmalara taşıdı.

Uzatmalarda aldığı riskleri azaltan Trabzonspor, maçın adeta penaltılara gideceğini hisseder gibi futbol oynadı. Penaltılara giden karşılaşmada Kasımpaşa'nın oyuna sonradan giren oyuncuları Halil ve Elyasa'nın kaçırdığı penaltılar Trabzonspor'u gruplara taşıdı. Tolga Zengin ise yaptığı kurtarışlarla maçın adamı olmayı başardı.