SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-lacivertlilerin Brezilyalı orta saha oyuncusu Cristian Baroni, derbi öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Yıldız futbolcu, bugüne kadar sergiledikleri performansı değerlendirirken, Galatasaray ile oynayacakları derbi maçı hakkında da görüşlerini dile getirdi.

İşte Baroni'nin Sabah Gazetesi'ne verdiği röportaj…

Üç kulvarda sadece Fenerbahçe kaldı. Bugüne kadarki performansı nasıl değerlendiriyorsun?

Bu takımımızın gücünü gösteren bir tablo bence. Zaman zaman düşüş yaşadığımız dönemler oldu. Ancak bu, bizi hiçbir alanda hedefimizden saptırmadı. Fenerbahçe'ye de yakışan buydu. Bundan sonraki dönemde de bu hedeflerin hepsinde mutlu sona ulaşmak için çabalayacağız. Takımımızın büyüklüğünü gösteren sonuçlar alacağız.

DERBİ YORUMU

Pazar günkü derbi öncesinde, iki takımın zayıf ve güçlü yönlerini değerlendirdiğinde nasıl bir maç bekliyorsun?

İki takım da her yönüyle güçlü takımlar. Avrupa'nın üst düzey iki takımı hem Fenerbahçe hem Galatasaray. Herkes 2-3 haftadır bu takımları konuşuyor. Tüm Türkiye kimin kazanacağına dair yorumlar yapıyor. Ama bence kimin kazanacağını hiçbirimiz bilemeyiz. Biz çok iyi hazırlandık. Tabii ki üzerimizde baskı olacak çünkü deplasman tarafı biziz. Ama eminim ki bu baskıyı yeneceğiz.

AZİZ YILDIRIM HAKKINDA

Aziz Yıldırım'ın tesisleri ziyaretinde bir baba-oğul gibi kucaklaşmanıza şahit olduk. İlişkinizi anlatır mısın?

O fotoğraflar güzel bir anı oldu hem benim hem başkan için. Birbirimizi çok seviyoruz. Ama şunu söyleyeyim; başkan takımdaki bütün futbolcuları çok seviyor. Herkes de ona büyük saygı duyuyor. Buraya geldiğinde ona sarılmamın sebebi de bu. Kendisi büyük bir karakter.

“RIDVAN DİLMEN'E KATILMIYORUM”

Rıdvan Dilmen, Kayseri maçında senin kaçırdığın kafa golüyle ilgili “Saçlarından dolayı darbeli kafa vuruşu yapamıyor olabilir” dedi. Sence saçların kafa vuruşlarını etkiliyor mu?

Rıdvan Dilmen'i tanıyorum. Yorumlarına saygı duyuyorum. Ama ben o yorumuna katılmıyorum. Bence saçlarım, kafa vuruşlarımı etkilemez.

“KIZIM MÜKEMMEL DERECEDE TÜRKÇE KONUŞUYOR”

Fenerbahçe'de yeni bir uygulama başladı ve yabancı oyuncular Türkçe dersleri alıyor. Dersler nasıl gidiyor?

Türkçe derslerinin başlaması benim için çok iyi oldu. Kızım Beatriz mükemmel derecede Türkçe konuşuyor. Eşim Camilla da büyük ölçüde öğrendi. Türk kültürünü tanımayı çok istiyorum. Bunun yolu da önce Türkçe'yi iyi konuşmaktan geçiyor. Üstelik Türkçe'yi öğrendiğimde günlük hayatımda kolaylaşacak. Bu açıdan da önemi var.

Peki derslerde en başarılı ve en başarısız öğrenciler kim?

En iyisi tabii ki benim! Ama en kötüsü yok. Çünkü Türkçe zor bir dil. Küçük bir kelime bir anda ekleriyle koskocaman bir kelimeye dönüşebiliyor. Bu nedenle hepimiz zorlanıyoruz. Ama herkes öğrenmek için çok istekli.

Yayınlanma Tarihi:16:54,