SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA sabaha karşı oynanan maçlarla devam etti. Bu maçlardan biri Lakers ve New York Knicks arasında geçerken, ev sahibi ekip son günlerde büyük sıkıntılar yaşayan Los Angeles ekibini 107-116 mağlup etti.

Madison Square Garden'da ilk çeyrekte Carmelo Anthony 22 sayıyla fırtına estirdi ve New York Knick ilk çeyreği 27-41 önde kapattı.

30 sayının 22'sini ilk çeyrekte kaydeden Carmelo Anthony maçın 3. çeyreğinde Dwight Howard ile girdiği mücadelede yere düşerken sakatlık geçirdi ve oyunu terk etti.

ESPN'in bilgisine göre en son 1995 yılında David Robinson 30 sayının 22'sini ilk çeyrekte atmıştı.

Lakers mağlubiyet serini 4 maça çıkardığı bu maçta Kobe Bryant 31 sayıyla en skorer oldu. Ev sahibinde Carmelo'nun 30 sayısına yardım 19 sayıyla Raymond Felton ve 18'er sayıyla Tyson Chandler ve J.R. Smith'ten geldi.

İlk çeyrekteki Carmelo fırtınasına kayıtsız kalmayan Lakers antrenörü D'Antoni, “Carmelo Anthony inanılmazdı” yorumunu yaptı.

ATLANTA SERİYİ SÜRDÜRDÜ

Kenardan gelen oyuncularının maça damga vurduğu maçta Atlanta Hawks konuk ettiği Charlotte Bobcats takımını 90-113 mağlup etti.

Oyuna hızlı başlayan ev sahibi Hawks ilk çeyreği 19-30 önde kapatırken sadece son çeyrekte 30 sayıdan daha az skor üretti.

Kenardan oyuna dahil olan Devin Harris 20 sayıyla maçın en skorer ismi olurken yine kenardan gelen Josh Smith 18 sayıyla Atlanta ekibine galibiyeti getirdi.

Bu maçla galibiyet serisini 7 maça çıkan Atlanta Hawks'ın galibiyeti hiç sürpriz olmadı.

10 maçlık mağlubiyet serüvenine ulaşan Bobcats bu geceki 90 sayısının 50'sini kenardan gelen oyuncularıyla buldu.

 

 

Yayınlanma Tarihi:10:10,