SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda erkekler 200 metre bireysel karışıkta 1.49.63’lük derecesiyle dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan ABD’li yüzücü Ryan Lochte, kimsenin yapamadığı bir şeyi yaptığı için büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yarışın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Lochte, harika bir duygu yaşadığını ifade ederek, ”Ne zaman dünya rekoru kırsam, benim için çok harika oluyor. Hiç kimsenin yapamadığı bir şeyi yapmak istedim ve dünya rekoru kırarak şampiyon oldum. Çok mutluyum” dedi.

Bu arada, bu kategoride gümüş madalya alan Japon Daiya Seto ile bronz madalyanın sahibi olan Macar Laszlo Cseh, çok hızlı bir yarış olduğunu ve çok zevk aldıklarını kaydettiler.

MADALYASINI ÇOCUK HAYRANINA VERDİ

Son olimpiyat şampiyonu Lochte, düzenlenen madalya töreninden sonra madalyasını tribünlerde bulunan bir çocuğun boynuna taktı.

Lochte, bir basın mensubunun ”Neden madalyanı seyirciye verdin-” sorusu üzerine, ”Ben hayranlarım için madalya kazanmayı seviyorum. Onların yüzünü gülümsetmek beni çok mutlu ediyor. Bunun için tribünde bulunan bir hayranıma madalyamı verdim” şeklinde cevap verdi.

Ryan Lochte, ilk günde kazandığı iki altın madalyadan birini de tribünlerde bulunan küçük bir hayranına hediye etmiş ve bunu sosyal medyada paylaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:23:39,