SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’nin savunma oyuncusu Vincent Kompany, tribünlerle sahanın arasına ağ konulmasına karşı olduğunu belirtti.

Manchester derbisinde çıkan olayların üzerine PFA’nın sahaya yabancı madde atımını önlemek adına tribünleri tel örgülerle ayırma fikrini BBC‘de yayınlanan Football Focus‘a değerlendiren Kompany, “Eğer tribünlerin önüne ağ çekilirse taraftarların kafese konulmuş hayvanlardan farkı kalmayacaktır ve bu da hiç hoş olmaz. Zaten İngiltere’de futbolu özel kılan faktörlerden biri de tribünlerle sahanın arasında herhangi bir fiziksel engelin bulunmaması.” sözleriyle bu tür uygulamalara karşı olduğunu belirtti.

 Kompany, ayrıca “Umarım bazı önlemler alınır fakat bunların da futbolun içinde olduğunu unutmayalım. Sadece Manchester City ve Manchester United için söylemiyorum. Yaşananlar futbol adına büyük talihsizlikti ama taraftarlara da hayvan muamelesi yapılmasına karşıyım. Bu fikrin dışında bir takım öneriler de var ve bence bütün fikirler değerlendirilmeli.” sözleriyle önlem almanın şart olduğunu dile getirdi.Sahaya bir taraftarın girdiği ve Rio Ferdinand’ın tribünden atılan bozuk para yüzünden kaşının açıldığı derbiyi Manchester United 3-2 kazandı.