SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın son yıllardaki başarısında en büyük pay sahiplerinden biri de şüphesiz Xavi. Futbol dünyasının bugüne kadar gördüğü en büyük orta saha oyuncularından biri olan Xavi, sözleşmesinin 2016 yılına kadar uzatılması için kulübüyle anlaştı. 33 yaşındaki deneyimli oyuncu; “Kariyerime Barcelona’da son verme hayalim gerçeğe dönüştüğü için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

1991 yılında henüz 11 yaşındayken Barcelona’nın ünlü oyuncu yetiştirme akademisi La Masia’ya katılan Xavi, o takımın formasını ilk kez 1998 yılında giymişti. O günden sonra Barcelona forması bir daha sırtından çıkarmayan Xavi, aralarında 6 La Liga ve 3 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun da bulunduğu 20’den fazla kupa kazandı.

Barcelona formasını en çok giyen futbolcu olarak da tarihe geçenXavi'nin, İspanya Milli Takımı'nın 2010 Dünya Kupası ile 2008 ve 2012 Avrupa Şampiyonalarını kazanmasında da büyük payı bulunuyor. Bu arada Barcelona Yönetimi, genç oyuncusu Christian Tello’nun kontratının da 2016’ya kadar uzatıldığını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:18:36,