SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon sonuna kadar Chelsea'nin başında kalacak olan Rafael Benitez'den gündemdeki Pep Guardiola spekülasyonları hakkında sürpriz bir açıklama geldi. İspanyol teknik adam, Guardiola'nın sezon sonunda takımın başına geçmesinden memnuniyet duyacağını açıkladı.

Guardiola'nın başarılı bir teknik direktör olduğunu belirten Benitez, BBC Sport'a yaptığı açıklamada, “Guardiola'nın önemli başarıları var. Eğer Chelsea'ye gelir ve burada da kupalar kazanırsa, çok mutlu olurum” dedi.

Kısa süreli bir sözleşmesi olduğunu hatırlatan İspanyol teknik adam, “Teklifi kabul ettiğimde, böyle bir ihtimali değerlendirmiştim. Sezon sonuna kadar devam edecek bir sözleşmem var. Önümüzdeki sezon için plan yapmıyorum” diye konuştu.

Taraftarın kendisine olan tepkisinden ilerleyen dönemde pişman olabileceğini belirten Benitez, “Chelsea ve Liverpool arasındaki çekişme nedeniyle taraftarın böyle davranmasına normal karşılıyorum. Takım olarak kendimizi geliştirdiğimiz ve iyi sonuçlar aldığımız zaman, taraftarımızın ‘Belki Benitez'e fazla yüklendik. Ona takıma ve bizlere güven aşılaması için bir şans vermeliyiz' diyeceklerini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:30,