SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnat ettim, yazının başlığını değiştirmedim. Son 3 dakikadaki Adrian golüne kadar başlık bu, yazı farklıydı. Ama gol geldikten sonra saha içinde de basın tribününde de işler değişti. Bir ilk yarı izledik, Trabzonspor'un ofsayt diye sayılmayan golünü çıkar, tek olumlu hareket yok. Kasımpaşa, golü bulduktan sonra kendi alanına kapandı. Özer önünde Adem Büyük ile ikinci golü bulmayı denediler. Kendi kendiyle kavga eden, cebelleşen bir Trabzonspor'un pozisyon üretememesi normal. Hadi pozisyon yok, şut da mı yok?

ALO AYAKTA TUTTU

Dört devreli oyunun ikinci yarısı Adrian-Halil-Volkan değişikliği ile tek kaleye 2 forvete döndüler. Doğrusu bu mu? Evet, kesinlikle. Zokora'ya ihtiyaç yok, çünkü rakip saldırma niyetinde değil. Şenol hoca defans çıkarıp fovet aldı ve oyunu biraz daha forse etti. Gol de bu baskının sonunda geldi. Uzatmalar ise her iki takımın oyundan düştüğü anlara denk geldi. Trabzonspor yine rakip kaledeydi. Oyunun ikinci, üçüncü ve dördüncü yarısı tamamen oyun üstünlüğünü kurdular. Bunu bir tek oyuncu başarabilir mi? Başardı. Alanzinho, bir oyuncuyla takımı ayakta tuttu. Penaltılarla kazanılsa da, Tolga iki penaltı çıkarsa da bu tur Alanzinho'nun. Takasta kullanmak, elden çıkarmak, nasıl satarız diye düşünenleri bu maçın kasetini izlemeye davet ediyorum. Şenol hoca da izlesin ve Alanzinho'nun takımı nasıl ayakta tuttuğunu görsün.

Daha 2 gün önce yavruları İstanbul'u feth etti.Hem de büyük kaleyi yıktı 1461 ve Mustafa Akçay. Kasımpaşa, büyük kale değil, olsa olsa küçük bir kalecik. Penaltılarda elense bile kabahati olmazdı ama normal saatte, skor olarak Kasımpaşa'ya skor üstünlüğünü kurmalıydılar. Bu galibiyet en çok hafta sonu İstanbul Büyükşehir maçına yansır. 61 bin 80'lere çıkar