SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyan devi, Hollandalı için kapıyı 15 milyon eurodan açtı. Sneijder'in bonservisini 10 milyon euroya indirmeye çalışan sarı-kırmızılılar, bombayı patlatmaya kararlı.

Yazın Hamit Altıntop'u Fenerbahçe'nin elinden kapan Galatasaray, ara transferde ezeli rakibine bir çalım daha atmaya hazırlanıyor. Sarı-lacivertlilerin uzun süredir gündeminde olan Wesley Sneijder artık sarı-kırmızılıların radarında. Başkan Ünal Aysal tarafından Fatih Terim'e önerildiği bizzat İmparator tarafından açıklanan Sneijder, Ocak ayında kulübü İnter'den ayrılıyor. İtalyan devi, 2015'e kadar sözleşmesi bulunan Hollandalı 10 numara için 15 milyon euro istiyor.

HER TATİLDE KUŞADASI’NA GELİYOR

Fatih Terim “Kaka” dese de Galatasaray Yönetimi, hiçbir teknik adamın kolay kolay “Hayır” demeyeceği Weslej Sneijder için düğmeye bastı bile… Aysal'ın direktifiyle harekete geçen sarı-kırmızılı yöneticiler, İnter ile pazarlık masasına oturdu. Milano temsilcisi 10 milyon euroya ikna turunda.

PSG PEŞİNDE

PSG'NİN de peşinde olduğu Sneijder için Galatasaray, uzun süreli sözleşme ve Şampiyonlar Ligi kozunu oynuyor. Eşi Yolanthe Cabau van Kasbergen ile her tatilde soluğu Kuşadası'nda alan 28 yaşındaki Sneijder'in ikna edilmesi için de yoğun çaba harcanıyor.

Egehan ŞENGÜL / AMK